Audi Brüksel'deki fabrikada üretimi durdurdu

AA
22.03.2016 - 17:25 | Son Güncelleme:

Belçika’nın başkenti Brüksel’de düzenlenen terör saldırılarından sonra Alman şirketleri de önlemler aldı.

Alman havayolu şirketi Lufthansa’dan yapılan açıklamada, Brüksel'deki Zaventem Havalimanı'nın kapatıldığına işaret edilerek bugün 25 uçak seferinin iptal edildiği ve bundan yaklaşık 2 bin yolcunun etkilendiği belirtildi.

Frankfurt ve Münih’ten Brüksel’e doğru giden iki uçağın Lüttich ve Köln havaalanlarına yönlendirildiği kaydedildi.

UÇAK BİLETLERİ ÜCRETSİZ DEĞİŞTİRİLECEK

Açıklamada, 22 ila 28 Mart için Brüksel’e gidiş veya kentten geliş uçak biletine sahip yolcuların uçuş tarihini ücretsiz olarak değiştirebileceğine işaret edildi.

AUDİ BRÜKSEL'DEKİ FABRİKADA ÜRETİMİ DURDURDU

Alman otomobil şirketi Audi de Brüksel’deki fabrikada üretimin durdurulduğunu bildirdi. Şirketten yapılan açıklamada, söz konusu fabrikadaki yaklaşık bin 100 çalışanın evde kalmasının istendiği belirtilerek şirketin Belçika hükümetinin çağrısına uyduğu ve güvenlik birimlerinin atacağı adımları bekleyeceği ifade edildi.

AVRUPA’NIN KALBİNİ HEDEF ALDILAR

Öte yandan Almanya’da hükümetin küçük ortağı Hristiyan Sosyal Birlik Partisi (CSU) Genel Başkanı Horst Seehofer, terör saldırılarını kınayarak “Saldırganlar bilinçli bir şekilde Avrupa’nın kalbini hedef aldılar ve Avrupa’nın değerleri olan demokrasi ve özgürlük haklarına olan nefretini gösterdiler.” ifadesini kullandı. Şimdi dayanışma içinde olunması gerektiğini vurgulayan Seehofer, dikkatli olunması ve Avrupa’da terörizmle hep birlikte mücadele edilmesi gerektiğinin altını çizdi.Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı