GeriEkonomi ATSO hedef belirledi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

ATSO hedef belirledi

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı, ATSO Meclis üyeleriyle birlikte düzenlediği toplantıda, ‘‘2001 Yılı Programı ve Hedefleri’’ni açıkladı.

PROJELERİNİ ANLATTI

ANTALYA Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ATSO), 2001 yılı program ve hedefleri tanıtıldı. Basın toplantısı düzenleyerek yapılacak çalışmalar hakkında bilgi veren ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Tunay Altınpınar, turizmden, tarıma, ticaretten ulaşıma varıncaya kadar birçok sektörün sorunlarının çözümü için hazırladıkları projeleri anlattı.

EKONOMİNİN SIKINTILARI

ATSO Meclis Başkanı Orhan Tolunay ve bazı yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı toplantıda, Antalya ekonomisinde yaşanan sıkıntılara değinen Altınpınar, ‘‘1999 yılındaki turizm krizinin etkileri halen sürmektedir. Kentte özellikle ticaret, inşaat, ihracat ve tarım sektörlerinde ciddi sorunlar yaşanmaktadır. Ancak bu yıl turizmden 8 milyar dolar gelir bekliyoruz’’ dedi.

CAZİBE MERKEZLERİ

Antalya'da yeni cazibe merkez ve noktaları oluşturmak istediklerini vurgulayan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Altınpınar şöyle devam etti; ‘‘Kentiçi turistik ticaretin canlanması açısından kent merkezine özgün sanatsal ve mimari özellikte bir çeşme yaptıracağız. Bu arada, ticari işyeri envanteri ile her ay Antalya Fiyat Endeksi oluşturup yayınlayacağız.’’


Yorumları Göster
Yorumları Gizle