Ateş, Gates’le buluştu, ödüllü proje doğdu

Hürriyet Haber
20.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

Denizbank’ın iştiraki InterTech’in, geliştirdiği ve tamamı Türk mühendisleri tarafından geliştirilen ilk ulusal Ar-ge projesi, bilişim dünyasının Oscar’ı sayılan ödülü alırken, başka finans kurumları tarafından da kullanılacağı açıklandı.

HP ve Microsoft işbirliğiyle geliştirilen “inter-Next’ adlı sistem, Computerworld Honors programı kapsamında da 181 adayın arasından ‘Finans, Sigorta ve Emlak’ dalında ‘21’nci Yüzyıl Başarı Ödülü’ne layık görüldü. Konuyla ilgili düzenlenen toplantıda Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, iki yıl çalışılarak hayata geçirilen bu proje için Denizbank Finansal Hizmetler Grubu Başkanı Hakan Ateş ile Microsoft CEO’su Bill Gates’in Çek Cumhuriyeti’nde bir araya geldiğini de anlattı. Özmen, Denizbank için geliştirilen bu sistemin Dexia Bank of Belgium’ın yanı sıra Eurobank Tekfen tarafından da tüm Avrupa’da kullanılmak üzere satın alındığını açıkladı. Hakan Ateş bu sistem ile bir yıllık bankacılık işlemlerinin 8 saate indirildiğini belirtti.

Denizbank 3 yılda 4 bin kişi alacak

HAKAN Ateş, finans hizmetlerine de değinirken Denizbank’ın 2014’e kadar 4 bin yeni istihdam yaratarak çalışan sayısını 14 bine çıkarmayı hedeflediklerini açıkladı. Ateş, şube sayısını da 500’den 850’ye çıkaracaklarını açıkladı.
Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı