GeriEkonomi Atatürk'lü aksesuarlara büyük ilgi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Atatürk'lü aksesuarlara büyük ilgi

Atatürk'lü aksesuarlara büyük ilgi
refid:16875226 ilişkili resim dosyası

Bursa'da, ipek kumaş üzerine özel tasarımlar hazırlayan bir firmanın, Atatürk resmi veya imzasının işlendiği eşarp, şal, kravat ve gömlek gibi aksesuarları büyük ilgi görüyor.

Tarihi Kozahan'da faaliyet gösteren firmanın sahibi Şinasi Çelikler, uzun yıllardır ipek kumaş üzerine baskı ve elle çizim yaparak özel tasarımlar yaptıklarını, bu çalışmalarının hem yerli hem de yabancı müşteriler tarafından beğenildiğini söyledi.

Atatürk ile ilgili önce tamamen kendi tasarımı olan elle çizim ve özel dokuma kravatlar hazırladığını belirten Çelikler, gelen talep üzerine ürün skalasını genişletip eşarp, şal ve ipek kumaş üzerine özel çizimle Atatürk'ün değişik görüntülerini resmettiğini kaydetti.

Çelikler, Atatürk ile ilgili çok özel bir koleksiyon oluşturduğunu da işaret ederek, “Atatürk ile ilgili 250 ayrı tasarım eşarp, şal ve kravat hazırladık. Bu koleksiyona her ay 5-6 yeni çizim ekliyorum” dedi.

Özellikle gençlerin Atatürk temalı ürünlere büyük ilgi gösterdiğini ifade eden Çelikler, “Erkekler Atatürk resimli kravat, bayanlar ise şal ve eşarp alıyor. Yurt dışından bile sipariş alıyoruz. İş yerimiz Kozahan'da olduğu için özellikle yaz aylarında yabancı turistler de geliyor. Yabancı turistler bile Atatürk temalı ürünlere büyük ilgi gösteriyor” diye konuştu.

“ATATÜRK” GÖMLEKLERDE

Şinasi Çelikler, Atatürk temalı kravat ve şalların ardından gelen yoğun talep üzerine Atatürk'ün imzasının yer aldığı gömlekler de ürettirdiklerini bildirdi.

“Sol tarafında kalp üzerinde Atatürk'ün imzasını taşıyan gömleklerimiz büyük ilgi görüyor” diyen Çelikler, şunları kaydetti:

“İki farkı model gömlek ürettiriyoruz. Biri normal, diğeri de 'Atatürk Yaka' diye tabir edilen smokin gömlekleri. Gömleklerimiz ipek değil pamuk saten. Bu gömleklerin sol tarafına siyah ve beyaz renklerde Atatürk'ün imzasını işliyoruz. Yine gençler bu gömleklere büyük ilgi gösteriyor. Gömleği alanlar yanında Atatürk resimli kravat, eş veya sevgilileri için de yine Atatürk resimli şal alıyor.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle