GeriEkonomi Atalay Şahinoğlu, Yıldırım'a destek verdi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Atalay Şahinoğlu, Yıldırım'a destek verdi

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Meclis Başkanı Atalay Şahinoğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yıldırım'ın bir anayasal kuruluş olan Milli Güvenlik Kurulu'ndan (MGK) görev talep etmesinin yadırganmaması gerektiğini söyledi.

Şahinoğlu, yaptığı açıklamada, hükümetin enflasyonu düşürme programını desteklediğini hatırlattı.

Programın uygulanmasının iş aleminde ciddi boyutta fedakarlık yapılmasını gerektirdiğini kaydeden Yıldırım, şöyle devam etti:

"Fedakarlıkları yap yap, sonunda yapısal reformlar, alınması gereken tedbirler zamanında ve gereği gibi yapılmaması nedeniyle fedakarlıklar boşa gitmeye başlayınca, ekonomik kurumların başında olanlara baskılar geliyor.

İTO'nun 300 bin üyesinin asgari birkaç bini çektiği sıkıntılar nedeniyle oda yönetimini devamlı bombardıman altında tutuyor."

Mehmet Yıldırım'ın dünkü konuşmasını da, iş aleminin sesini duyurma gayreti olarak değerlendiren Şahinoğlu, şunları söyledi:

"MGK, ülkemizin anayasal kuruluşudur. Sadece siyasal, sosyal konuları değil, ekonomik konularda da daha değişik boyutta, istişare mahiyetinde fikir üreten en tepe organizasyondur. Mehmet Yıldırım'ın oradan da bir görev talep etmesinin yadırganmaması lazım."


Yorumları Göster
Yorumları Gizle