GeriEkonomi Ata Yatırım’ın yüzde 7’si Dubaili Mena’nın
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ata Yatırım’ın yüzde 7’si Dubaili Mena’nın

Ata Yatırım’ın yüzde 7’si Dubaili Mena’nın
refid:6882339 ilişkili resim dosyası

Yedi ay önce Dubai’de Ata Invest Dubai’yi kuran Ata Yatırım yüzde 7 oranında hissesini Levant Capital’in yönettiği ve Ortadoğu bölgesinde faaliyet gösteren yatırım fonu Mena Transformation Fund I LP’ye sattı. Bu satış sonrası iki tarafta bu oranı yüzde 10’a kadar çıkarmak için anlaşma yaptı.

Ata Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Korhan Kurdoğlu Ata Yatırım olarak bölgenin uzun vadeli büyüme potansiyeline ve Dubai’nin iş dünyasının uluslararası merkezlerinden biri olarak pozisyonuna güvendiklerini beriterek "Levant Capital ile ortaklığımız Ata Yatırım’ın bölgenin ekonomik entegresyon sürecindeki rolünü daha da ileri götürecek" dedi.

ABD’NİN 4’ÜNCÜ BÜYÜK BANKASI:

Ana yatırımcıları arasında lider körfez kuruluşlarının ve ABD’nin dördüncü büyük bankacılık kuruluşu olan Wachovia Corporation’ın da bulunduğu Mena Transformation Fund I LP, 2006’da Levant Capital tarafından kuruldu. Levant Capital Yönetim Kurulu Başkanı ve Kingdom Holding Company Başkanı Prens Khaled bin Alwaleed bin Talal Alsaud satın alma işlemine yönelik "Ata Yatırım, büyüme hedeflerini gerçekleştirirken Levant Capital’in Körfez’deki engin deneyiminden yararlanacak" derken, Levant Capital CEO’ su Salameh Sweis ise konuya ilişkin olarak şunları söyledi: "Körfez’e açılan ilk Türk finansal hizmet firması Ata Yatırım ile kurduğumuz bu ortaklık, Körfez ülkeleri ile Türkiye arasındaki ekonomik ilişkilerin geliştirilmesinde önemli görevler üstlenecek, aracılık yapacak "

YATIRIM KÖPRÜSÜ OLACAK:

Korhan Kurdoğlu, Körfez bölgesinin son yıllarda büyük bir ekonomik büyüme gerçekleştirerek kurumsal yatırımlar için kilit öneme sahip bir pazar haline geldiğini dile getirerek "Ata Yatırım da bölgenin önde gelen yatırım bankalarından biri olmayı hedefliyor. Körfez ve Türkiye arasında bir yatırım köprüsü olmak amacıyla geçen yıl sonu Dubai Uluslararası Finans Merkezinde "Ata Invest Dubai" şirketini. Bölgenin uzun vadeli büyüme potansiyeline güveniyoruz" dedi.

GİSAD Menkul Daruma oldu

DARUMA Corporate Finance (Daruma), tarafından GİSAD Menkul Değerlerin satın alımı hakkında yapılan başvuru Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylandı. Onayın ardından hisselerin tamamı Daruma ve ortaklarına devriyle ilgili işlemlerin tamamlandı. Genel Kurul Toplantısında da GİSAD Menkul Değerlerin isminin, Daruma Menkul Değerler olarak değiştirilmesine karar verildi. Daruma Genel Müdürü Okan Altuğ, bu satın alma ile amaçlarının, yatırım bankacılığı alanında üçlenmek olduğunu vurguladı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle