GeriEkonomi Aslantepe seyircisiyle buluştu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Aslantepe seyircisiyle buluştu

Aslantepe seyircisiyle buluştu
refid:12898794-spot ilişkili resim dosyası

TOKİ tarafından gerçekleştirilen ihale sonucunda yapımı Varyap-Uzunlar Ortak Girişimi tarafından üstlenilen Seyrantepe Spor Kompleksi’nde inşaat çalışmaları yeniden başladı. 29 Eylül 2010’da teslim edilecek statta yürütülen çalışmalar kurulan internet sitesinden takip edilebilecek. Gecikme halinde Galatasaray'a günbaşına 90 bin TL ceza ödenecek.

Varyap Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Varlıbaş, stadın yapımının kamuoyunca yakından takip edilmesi nedeniyle inşaat alanına kamera sistemi kurduklarını ve kameralar aracılığıyla inşaat aşamalarının internet üzerinden izlenebileceğini kaydetti. Varlıbaş, inşaatın farklı alanlarına yerleştirilen kameralarla dileyen herkesin, dünyanın her yerinden, 7 gün 24 saatwww.seyrantepesporkompleksi.com sitesinden inşaatı takip edebileceğini belirtti.

Varlıbaş, inşaat aşamasında yaşanan sorunlar sebebiyle çok konuşulan Türk Telekom Arena stadını Türk sporunun en prestijli projesi olarak nitelendirirken yarım bırakılmış bir işletmeyi devralmanın da  zorluğunu yaşayacaklarını söyledi. Bütün bu zorluklara rağmen alınan tedbirler ve alt yüklenicilerle yapılan sözleşmelerle en kaliteli bir şekilde ve zamanında bu projeyi bitireceklerini açıkladı.

STADYUM İNŞAATINDA 1400 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK

Seyrantepe projesinde şuanda başlangıç aşamasında 314 kişi ile çalıştığıı ve bu rakamın giderek artacağı açıklandı. Uzunlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Numan Uzun, proje süresince 1400 kişinin istihdam edilecek şekilde şantiye sahasının hazırlandığını projede ayrıca 100'e kadar da teknik personelin yer alacağını söyledi.

AÇILIP KAPANABİLEN ÇATI BEKLEMEDE

Varlıbaş, Türk Telekom Arena'nın çatısı ile ilgili yaptığı açıklamada, çatının projenin orijinalinde olduğu gibi açılıp kapanabilir yapılması durumunda projenin süresinin uzayacağını söyledi. Bu süre kaybını önlemek adına stadın çatısının açılıp kapanabilir çatı modeline uygun bir şekilde yapılacağını fakat çatı yerleştirme işleminin 2011 yılında yapılacağını açıkladı.

İNŞAAT GECİKİRSE galatasaray'A TAZMİNAT

Seyrantepe projesi ile ilgili hazırlanan şartnameye göre projenin 29 Eylül 2010'da bitirilememesi durumunda Varyap-Uzunlar Ortak Girişimi tarafından galatasaray'a her takvim günü için sözleşme bedelinin on binde 5 kadar ödeme yapılacak. Bu tutar günlük yaklaşık olarak 90 bin TL ediyor. Seyrantepe projesinin eski yüklenicisi DHABİ ERENTALU ALKE İnşaat A.Ş için hazırlanan şartnamede böyle bir cezai şart bulunmuyordu.

UEFA VE FİFA YENİDEN PROJEYİ İNCELEDİ

galatasaray spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Işın Çelebi de “Stadımızın inşaatının yeniden başlamasından büyük memnuniyet duyuyoruz. Seyrantepe spor Kompleksi tamamlandığında yalnızca galatasaray spor Kulübü değil Türk sporu örnek bir tesise kavuşacaktır." dedi. Çelebi ayrıca UEFA ve FIFA yetkililerinin projeyi yeniden değerlendirdiklerini  ve ulusulararası standartlara uygunluğu konusunda görüş birliğine vardıklarını ifade etti.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle