GeriEkonomi Aşırı satıştaki kısa vadeli göstergelerde pozitif sinyaller
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Aşırı satıştaki kısa vadeli göstergelerde pozitif sinyaller

Çarşamba kapanışı ile orta vadeli ortalamalarının da altına düşen endekste 13 bin geçilmeden yeni pozisyon alınmamalı.

Geçen haftanın son işlem gününde seansın sonlarına doğru gerçekleşen alımlarla endeks günü yükselişle kapatmasına rağmen işlem hacmi bir önceki günün altında kaldı. Endeks 13 bin 12 ile 13 bin 16'da bulunan 5 günlük ağırlıklı hareketli ortalaması ile yakın seviyeden kapanış yaparken, son düşüşte önemli destek görevi gören, ancak çarşamba günü altına inilen 50 günlük ortalamanın yeniden üstüne çıktı.

Teknik olarak bir hafta devam eden geri çekilmenin ardından geçen haftanın ortasında aşırı satış bölgesine giren kısa vadeli teknik göstergelerden bazıları buradan yukarı dönerek yeniden al sinyali vermeye başladı. Ancak işlem hacminin bu sinyali teyit edecek düzeye yükselmediğini söylemek gerek.

Cuma günü gün içi zirvesinden gerçekleşen kapanış nedeniyle açılışta 13 bin 107 seviyesine doğru bir atak gözlemlenebilir. Para girişi yaşanmadığı sürece direnç noktalarında realizasyona gidilmeli. Haftanın ilk işlem günü için endeksin direnç noktaları 13 bin 107, 13 bin 712 ve 13 bin 820'de. Destek noktaları ise 12 bin 762, 12 bin 186'da.(tradecnet.com)

Yorumları Göster
Yorumları Gizle