GeriEkonomi Aselsan Pakistan Deniz Kuvvetleri ile sözleşme imzaladı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Aselsan Pakistan Deniz Kuvvetleri ile sözleşme imzaladı

Aselsan Pakistan Deniz Kuvvetleri ile sözleşme imzaladı
refid:29595511 ilişkili resim dosyası

Aselsan Savunma Teknolojileri Mühendislik (STM) ile Pakistan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ihtiyacı Denizde İkmal Tankeri Projesi kapsamında toplam 4.7 milyon euro bedelli sözleşme imzaladığını duyurdu.

Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada, sözleşme kapsamında Aselsan tarafından geliştirilip üretilecek olan Stabilize Top (STOP) Sistemi ve Muhabere Anahtarlama Sistemi’nin (MAS) teslimatının 2016’da yapılacağı belirtildi.

Aselsan’dan basına yapılan açıklamada da Pakistan Deniz Kuvvetleri’ne uzaktan kumandalı stabilize top sistemi de (STOP) verileceği belirtildi. STOP’un uzaktan kumanda edilebilen, otomatik hedef takip özelliğine ve modüler yapıya sahip, 25 mm top takılabilen bir silah sistemi olduğu belirtilen açıklamada şöyle denildi:

"Halihazırda Pakistan Deniz Kuvvetleri envanterindeki diğer gemilerde de kullanılan STOP sistemi, termal kamera, TV kamera ve lazer mesafe ölçer takılan stabilize edilmiş bir tarete sahip olup gece ve olumsuz görüş şartlarında çıplak gözle görülemeyen hedeflerin tespit edilmesini, hedeflerin otomatik olarak tanınmasını, takip edilmesini ve atış yapılabilmesini sağlamaktadır. Sistem, otomatik hedef takip ve balistik hesaplama yeteneğine de sahip olup üzerine yerleştirilmiş olduğu platform veya hedef hareket halindeyken isabet oranı yüksek atışlar yapmaktadır."


Yorumları Göster
Yorumları Gizle