Artesis-ABB ‘erken uyarı’ için anlaştı

Hürriyet Haber
07.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

ARÇELİK'in teknoloji şirketi Artesis'in geliştirdiği Motor Arıza Erken Uyarı Sistemi (MCM), Türkiye'de ABB Servis tarafından pazarlanacak.

İşbirliğine ilişkin anlaşma, Artesis A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Duyar ve ABB Servis Türkiye Genel Müdürü Jean Pierre Fafra Baltes tarafından, İstanbul'da düzenlenen törende imzalandı.

Ahmet Duyar, törende yaptığı konuşmada, arızaları önceden bildirerek elektrik motarlarının 24 saat boyunca arızasız çalışmasını sağlayan MCM'in, ABB Servis'in sahip olduğu Toplam Motor Yönetimi Paketi ile birlikte sunulacağını söyledi.

Bu işbirliği ile müşterilere, üretimi daha verimli kılan, bakım maliyetlerini düşüren ve beklenmedik arızaları azaltan bir çözüm sunulacağını belirten Duyar, bunun müşteriye aylık bir bedel karşılığıservis hizmeti olarak verileceğini ifade etti.

Jean Pierre Fafra Baltes de konuşmasında, ABB Servis'in know-how'ını Artesis'in teknolojik yenilikleriyle entegre ederek, sinerji yarattıklarını kaydederek, ‘‘MCM için, ABB olarak önemli bir pazar payı yakalamayı hedefliyoruz’’ dedi.

MCM, gelecekte olabilecek motor arızalarını önceden haber veren, motorun çalışma koşullarıyla ilgili bilgileri izleyen, patentlenmiş bir ürün. Toplam Motor Yönetimi Paketi ise, MCM ile birlikte kullanıldığında elektrik motorların tüm bakım faaliyetlerini sağlayan anahtar teslimi bir çözümü müşterilere sunuyor. Her paket, müşterinin ihtiyacına göre özel olarak hazırlanıyor.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı