Arterium Projesi'ne Suudi ortak

Hürriyet Haber
31.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

Cathay İnşaat, residence ve alışveriş caddesinden oluşan Arterium Projesi'nde yabancı ortak ile işbirliğine gitti.

Cathay İnşaat, 2011 yılının son aylarında gayrimenkul yatırım danışmanlığı sektöründe faaliyet gösteren Suudi Arabistan Cidde merkezli MABDA yatırım şirketinin Türkiye’deki iştiraki Gulf Grup Uluslararası Yatırım Gayrimenkul Danışmanlık Ltd. Şti. ile stratejik işbirliğine imza attı.

Dördüncü ve altıncı etap için Gulf Grup ile ortaklığa giren Cathay İnşaat, bu gelişmeyle birlikte projeyi planlanan zamandan daha erken bitireceğini açıkladı.

Öte yandan 2011 Ekim ayı itibari ile resmi olarak Türkiye’deki faaliyetlerine başlayan Gulf Real Estate, bu proje ile Türkiye’deki en büyük yatırımını gerçekleştirmiş oldu.

Gulf Grup Real Estate Genel Müdürü Yusuf Katipoğlu, Gulf’ın Türkiye’deki en büyük yatırım ortaklığı olma özelliğine sahip Arterium 4. ve 6. etaplarından toplam 20 milyon dolarlık işlem değeri hedeflediklerini belirtti. Katipoğlu, yatırımlarının ucunu açık bıraktıklarını ve bunun ilk aşaması olarak da yatırım miktarını 5 yıl içerisinde 50 milyon dolar seviyesine çıkarmak istediklerini de sözlerine ekledi.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı