GeriEkonomi Ar'a, İtalya'dan ‘Onur Nişanı’
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ar'a, İtalya'dan ‘Onur Nişanı’

Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş İcra Kurulu Başkanı Metin Ar’a, İtalya ile Türkiye arasındaki ekonomik ilişkilerin gelişmesine sağladığı katkılar nedeniyle ‘İtalya Cumhuriyeti Onur Nişanı’ verildi.

İtalya’nın İstanbul Başkonsolosluğu’nda düzenlenen davette konuşan İtalya’nın Ankara Büyükelçisi Carlo Marsili, Metin Ar’ın, iki ülke arasındaki ekonomik ve ticari işbirliği ortamının geliştirilmesinde ve İtalyan firmalarının Türkiye’ye yaptıkları yatırımlarda büyük katkıları olduğunu söyledi.

TÜRKİYE DİNAMİK:

Marsili, Türkiye’nin dinamik bir ekonomiye sahip olduğunu ve AB ile uyum sürecindeki reformlarıyla büyük İtalyan gruplarının ilgi odağı haline geldiğini belirterek, ‘Türkiye, AB üyeliği yolunda İtalya’nın desteğini görecektir’ dedi.

İTALYA’NIN ÖZEL YERİ:

Metin Ar ise onur nişanını almaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, ‘Garanti Yatırım olarak uluslararası işbirliği çalışmalarına her zaman destek olduk ve ülkeler arası şirket evlilikleri konusuna büyük önem verdik. Bu çalışmalarda İtalya özel sektörünün Türkiye’deki yatırımlarının özel bir yeri bulunmaktadır’ dedi. Konuşmaların ardından Büyükelçi Marsili, Metin Ar’a, İtalya ile ekonomik, ticari, sosyal ve kültürel alanlarda dostluk ve ilişkilerin gelişmesine katkıda bulunan kişilere layık görülen ‘İtalya Cumhuriyeti Onur Nişanı’nı verdi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle