GeriEkonomi Apple iPod Nano ‘kırılgan’ çıktı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Apple iPod Nano ‘kırılgan’ çıktı

Apple yeni ürünü iPod Nano’da, hasarlı ekranlar hakkında gelen çok sayıda şikayet üzerine üretim hatası yaptığını doğruladı. Popüler müzik çalar iPod’un daha küçük bir versiyonu olarak birkaç hafta önce piyasaya sürülen iPod Nano’larda bir üretim hatasının ekranlarda çatlamaya yol açtığını bildiren Apple, hasarlı ürünleri değiştireceğini açıkladı.

Sorunun piyasadaki iPod Nano’ların yüzde 1’inden de az kısmında görüldüğünü kaydeden Apple sözcüsü, yeni modelin diğerlerinden daha kırılgan olduğu yolundaki iddiları da yalanladı. Ayrıca şirketten yapılan açıklamada, iPod Nano’nun diğer iPod’larla aynı kalitede olan polikarbonat plastikten yapıldığı ve bu malzemenin dördüncü kuşak iPod’larda yaygın olarak kullanıldığı hatırlatıldı.

BİRKAÇ SAATTE KIRILIYOR:

Geçtiğimiz günlerde 140 Sterlin’den (330 YTL)başlayan fiyatlarla piyasaya sürülen iPod Nano’ları alanlar cihazın ekranının birkaç saat içinde çatladığı ya da çizildiği şikayetinde bulunmuşlardı. Hatta tüketiciler tarafından bu konuda açılan bir siteye gelen şikayetler, saatte 30 maili bulmuştu. iPod Nano mağdurlarından gelen şikayet maillerinde ilginç anlatımlara da rastlanmıştı. Cihazla ilgili şikayette bulunan bir finans danışmanı, ‘iPod Nano’mun daha 4’üncü gün ekranı kırıldı.Cihaz cebimdeyken yürüyordum. Oturduğumda cihazın ekranının kırıldığını gördüm’ ifadelerini kullandı.

EN BÜYÜK DEVRİM:

Apple’ın 1000 şarkı kapasitesinde, ancak kurşun kalemden daha ince tasarladığı ‘iPod Nano’, kolay taşınabilirliği, hafif tasarımı, renkli ekranı, Apple patentli ‘klik tekeri’ ve 25 bin fotoğraf saklama kapasitesiyle beğeni toplamıştı. Hatta Apple CEO’su Steve Jobs, ‘iPod nano, orijinal iPod’dan bu yana en büyük devrimdir. Cihaz, inanılmaz ölçüleri dışında iPod’un tüm özelliklerine de sahip ve tüm taşınabilir müzik pazarında kuralları değiştirecek’ sözleriyle yeni ürüne duyduğu güveni ortaya koymuştu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle