GeriEkonomi Antalya'nın milyar dolarlık projeleri Cannes'da görücüye çıkacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Antalya'nın milyar dolarlık projeleri Cannes'da görücüye çıkacak

Antalya'nın milyar dolarlık projeleri Cannes'da görücüye çıkacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi, yapım değeri yaklaşık 3 milyar doları bulan Boğaçayı Marina, Kruvaziyer Liman, Tünektepe ve Konyaaltı Sahil ile kentsel dönüşüm projelerini, Fransa'da uluslararası yatırımcılara sunacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Fransa'nın Cannes kentinde her yıl 90'a yakın ülkeden 20 binin üzerinde müteahhitlik ve gayrimenkul profesyonelini bir araya getiren ve dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı olarak gösterilen MIPIM'e bu yıl tek başına büyük bir stantla katılmaya hazırlanıyor.

Sadece projelerin değil kentlerin de birbiriyle yarıştığı MIPIM'de Antalya Büyükşehir Belediyesi, büyük bir stant açacak. Belediye standında Boğaçağı Marina, Kruvaziyer Liman, Tünektepe, Konyaaltı Sahil projeleri ile kentsel dönüşüm anlatılacak.

Antalyanın milyar dolarlık projeleri Cannesda görücüye çıkacak


ANTALYA'NIN "ÇILGIN PROJESİ"
Fuarda Antalya Büyükşehir Belediyesinin tanıtacağı projeler şöyle; Taşkın önleme projesi olan Boğaçayı Marina Projesi ile Antalya'ya karaya doğru 40 kilometrelik yeni bir sahil kazandırılması planlanıyor. 925 kilometrelik havzayı kapsayan proje taşkın önlemeye yönelik altyapıların yanı sıra nehrin içine iki yat limanı, halka açık yaşam merkezleri, rekreasyon alanları, oteller, rezidanslar, binalar, restoranlar, eğlence yapıları gibi yatırımları da kapsıyor.

Antalyanın milyar dolarlık projeleri Cannesda görücüye çıkacak


Yaklaşık 5 yılda tamamlanması öngörülen projenin değerinin de 1 milyar dolar olacağı tahmin ediliyor.

KRUVAZİYER İSKELESİ PROJESİ
Lara bölgesinde yapılması planlanan projenin ortalama değerinin 500 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.
Kruvaziyer limanın deniz turizminden çok az pay alan Antalya turizmi için önemli olduğu belirtiliyor.
Antalyanın milyar dolarlık projeleri Cannesda görücüye çıkacak

KONYAALTI SAHİL PROJESİ

Antalya'nın dünyaca ünlü Konyaaltı Sahilinin düzenlenmesine ilişkin proje de 7 kilometrelik bir sahili kapsıyor. Projesi bir mimari yarışma ile belirlenen, sahilde yeşil alan, sosyal alan ve spor alanlarını kapsayan projenin yap-işlet-devret şeklinde yatırımcılara verilmesi planlanıyor. Tünektepe Projesi ile Tünektepe'ye teleferik, sosyal donatı ve bir simge yapıyı içeriyor. Yatırımcılara anlatılacak kentsel dönüşümün ise 1 milyar dolarlık yatırımı içerdiği belirtiliyor. Cannes'da 4 gün boyunca sürecek fuarda projelerin sunumunun yanı sıra Antalya da standın yanına kurulacak dev ekranla tanıtılacak. 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle