GeriEkonomi Antalya için büyük fırsat
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Antalya için büyük fırsat

Antalya için büyük fırsat
refid:17885010 ilişkili resim dosyası

Uluslararası Kongre Organizatörleri Birliği'nin (ICCA) 2014'te yapılacak Genel Kurul Toplantısı için ABD'nin Houston ve Meksika'nın Monterrey kentleri ile yarışan Antalya, organizasyona evsahipliği yapmaya hak kazandı. Organizasyon Antalya'yı kongre turizminin merkezi yapabilir.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ve Antalya Kongre Bürosu Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Osman Budak, Almanya'nın Frankfurt kentinde toplanan ICCA Yönetim Kurulu'nun yaptığı değerlendirme sonucu, dünya çapında 95 ülkeden kongre düzenleyicisi ve dünya kongre sektörüne yön veren en az 3 bin 500 profesyonelin katılacağı 2014 yılı Genel Kurulunun Antalya'da yapılmasına karar verdiğini bildirdi.

ICCA Genel Kurulu'nun Antalya'nın aldığı en önemli organizasyonlardan birisi olduğunu ve bunun Antalya ve Türkiye'nin tanıtımı için çok büyük bir fırsat olduğunu belirten Budak, şunları kaydetti:

“ICCA 2014 Genel Kurulunun Antalya'da yapılması için 2 yıla yayılan yoğun bir çalışma temposu içine girmiştik. Bu çerçevede Viyana'da üst düzey yetkilileri ziyaret edip destek istedik. Frankfurt Havalimanını 'Antalya ICCA 2014'e hazır' yazılı reklamlarla donattık. Tanıtım filmleri hazırladık, fuarlara katıldık. Bu gayretlerin sonucu olarak bu önemli organizasyonu almayı hak ettik. ICCA Genel Kurulu 2014 yılı Kasım ayında Antalya'da yapılacak.”

Antalya'nın bu organizasyon ile adını dünyaya bir kongre destinasyonu olarak duyuracağını belirten Budak, “Turizmi 12 aya yaymak istiyorsak ve üst gelir grubundaki turistlerin ülkemizi ziyaret etmelerini istiyorsak kongre turizmi bunun en iyi yollarından birisi. ICCA da dünya kongre turizmine yön veren bir kurum ve biz bu kurumun Genel Kurulunu Antalya'ya çekmeyi başardık. Bu organizasyon bizi Antalya olarak kongre turizminde farklı bir konuma taşıyacaktır” dedi.

Budak, ICCA 2014 Genel Kurulunun adaylığı sürecindeki katkıları olan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle