GeriEkonomi Antakya’ya 100 milyon dolarlık AVM
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Antakya’ya 100 milyon dolarlık AVM

ANTAKYA'da 100 milyon dolara mal olacağı açıklanan Prime Mall Antakya Alışveriş Merkezi’nin (AVM) temeli törenle atıldı. 90 bin metrekarelik inşaat ve 36 bin metrekarelik kiralanabilir alana sahip olacak AVM, 18 ayda tamamlanacak.

Törende konuşan Prime Development Genel Müdürü Artuğ Çetin, “Prime Mall Antakya, International Property Awards’un ABD’de düzenlenen finalinde ‘Dünyanın en iyi ticari projesi (AVM)’ ödülünü kazandı. Alışveriş merkezimizde, yaklaşık 120 mağaza, yiyecek ve içecek alanı, hipermarket, 10 salonlu sinema kompleksi ve bowling salonu yer alacak. Hatay’da ikinci projemizi Antakya’da gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Prime Development AVM Yönetimi Bölüm Direktörü Meinhart Krumrei de, Prime Mall’ın birçok yeniliğin adresi olacağını belirterek, “Uluslararası nitelikte ve çok ses getirecek aktiviteler yapmayı planlıyoruz. Bu da Antakya’yı daha popüler bir şehir haline getirecek” diye konuştu.

Komşu Suriye kentlerine hitap edecek şekilde planlanan 2 bin kişinin çalışacağı AVM'yi, günde 20- 25 bin kişinin gezmesi bekleniyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle