GeriEkonomi AND Gayrimenkul ilk konut projesi için 850 milyon lira yatırım yapacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

AND Gayrimenkul ilk konut projesi için 850 milyon lira yatırım yapacak

AND Gayrimenkul ilk konut projesi için 850 milyon lira yatırım yapacak

Anadolu Grubu’nun gayrimenkul markası AND Gayrimenkul ilk konut projesini İstanbul Kartal’da yapacak. Grup şirketi Anadolu Motor’a ait arsayı satın alan firma, 850 milyon lira yatırımla 1.200 konutluk ‘AND Pastel’ projesini inşa edecek.

2011 yılında kurulan Anadolu Grubu şirketi AND Gayrimenkul ilk konut projesi için düğmeye bastı. İlk gayrimenkul projesini Kozyatağı’nda yapan ve 25 katlı bir ofis binası inşa eden şirket, Kartal’da1200 konutluk AND Pastel projesini hayata geçirecek. Projenin Anadolu Motor’a ait fabrika alanında inşa edileceğini belirten AND Gayrimenkul Genel Müdürü Ali Baki Usta, “ Anadolu Motor Şekerpına’a taşınınca bu alan atıl kaldı. Biz de arsayı ve yanında Adel’e ait 10 dönüm alanı satın aldık. Kozyatağın’ndaki tecrübemizi Kartal’a taşıyoruz” dedi. 

YAP-YAŞAT MODELİ
Proje için 9 farklı şirketle 11 araştırma yaptıklarını ve bölge ihtiyaçları ile tüketici beklentisini analiz ettiklerini belirten Ali Baki Usta, AND Pastel konut projeleri için 850 milyon lira yatırım yaptıklarını dile getirdi. Samimi bir mahalle hayatı kurmak için çalıştıklarını belirten Usta, “Gayrimenkul sektöründe yap-sat ya da sat-yap modelleri uygulanıyor. Biz ise yap-yaşat anlayışıyla yola çıktık. Fiziksel mekanlardan önce hayatı tasarladık. Geleceğin ihtiyaçlarına cevap verecek bir proje yapıyoruz” diye konuştu.

4 BİNDEN FAZLA TALEP
7 blok yer alacak projenin yüklenicisi Tepe İnşaat olacak. Projede her ihtiyaca göre bir şeçenek olacağını belirten AND Gayrimenkul Proje Geliştirme Müdürü Batuhan Tarkan, “40 katlı bir blokta gençlere göre 1+1’ler yaparken, daha az katlı blokta yeni evliler için 2+1 evlerimiz var. Yatay bloklarda ise daha geniş aileler için ev seçeneklerimiz var. Projeye 4 binden fazla ön talep aldık. Satışa sunulan ilk 3 bloka Anadolu Grubu çalışanları da yoğun ilgi gösterdi” dedi. Projede metrekare satış fiyatının 4 bin 750 lira olduğunu belirten Tarkan, ev fiyatlarının 295 bin lira ile 1 milyon 100 bin lira arasında değiştiğini dile getirdi. AND Pastel kentsel dönüşüm kapsamında olduğu için KDV oranı da yüzde 1 olacak. Konutlar Haziran 2018’de teslim edilmesi bekleniyor. AND Pastel’in mimari tasarı için yarışa yapıldı ve sonunda uluslararası mimarlık ofisi HPP Architects ile anlaşıldı.

EV SATIN ALANIN BAHÇESİ OLACAK

AND Pastel projesinde geleneksel mahalle hayatı ile günümüz beklenti ve ihtiyaçlarının birleştirildiği belirtildi. Projeden ev alanlara bir bahçe tahsil edileceğini belirten Ali Baki Usta, “ Ömerli’de bir işletme ile anlaştık. Ev alan herkesin orda bir bahçesi olacak. İsteyen kendi bahçesiyle fiziki olarak ilgilenecek, isteyen sadece ürünleri alacak” dedi. Orta ölçekli bir mahalle şeklinde tasarlanan projede sağlık kurumu, kreş, alışveriş alanları ve yeme içme alanları yer alacak. Sosyal alanlarda ise açık ve kapalı havuz, spor merkezi, oyun parkları, yürüme yolları, meydan ve birçok sosyal aktivite alanları bulunacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle