GeriEkonomi Anadolujet yurtdışında 3 noktaya ulaştı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Anadolujet yurtdışında 3 noktaya ulaştı

TÜRK Hava Yolları'nın (THY) ‘Ucuz Taşımacılık’ yapmak amacıyla kurduğu alt markası Anadolujet, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan çıkışlı İstanbul- Nahçıvan hattını açarak üçüncü yurt dışı noktasına ulaştı.

Anadolujet’in Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Kopenhag ve Stockholm’den sonra bugün yapılan ilk seferle birlikte Nahçıvan seferleri başladı. İlk sefere kalabalık bir gazeteci topluluğuyla katılan Anadolujet Genel Müdürü Sami Alan, yaptığı açıklamada “Nahçıvan'ı Anadolu’nun bir uzantısı olarak görüyorum. Azerbaycan ile Türkiye arasında önemli bir trafik söz konusu. Nahçıvan’ın Türkiye’ye ulaşımı zordu. Sadece karayoluyla mümkündü. Şimdi direk uçuş sayesinde insanlar uçmaya başlayacak” dedi.

NAHÇIVANLILAR ÇİÇEKLERLE KARŞILADILAR

Nahçıvan’a saat yerel saatle 10.30'da inen Anadolujet’e ait uçak burada Azerbaycan’ın Türkiye Büyükelçisi Hulusi Kılıç başta olmak üzere kalabalık bir topluluk çiçeklerle karşıladı.

Nahçıvan Havalimanı’nda düzenlenen törende bir konuşma yapan Anadolujet Genel Müdürü Sami Alan, Sabiha Gökçen- Nahçıvan hattının çoktan açılması gerektiğini belirterek, “Dilucu sınır kapısıyla Iğdır’a 80 kilometre mesafedeki Azerbaycan’ın güzel bir şehri Nahcıvan’ı bir iç hat uçuşu olarak görüyorum, burası Anadolu’nun bir uzantısı olarak değerlendirilmelidir” dedi.

GİDİŞ- DÖNÜŞ 130 EURO

Nahçıvan seferleriyle iki ülke insanını direk uçma imkanına kavuştuğunun altını çizen Alan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şimdi direk uçuş sayesinde insanlar uçmaya başlayacak. Yeni insanlar buraya gelmeye başlayacak. Mesela iş için işadamları uçacak. Belki evlilikler olacak. Kültürel ve sosyal kaynaşma yeni bir trafik oluşturacak. Burada Türkiye’nin güney bölgesine ciddi bir turizm potansiyeli var. Nahçıvan’ın da güzel bölgeleri var. Buralarda gezilmeye görülmeye değer. Fiyatları ucuz tutarak herkesin uçmasını sağlayacağız. Rakamlar gidiş-dönüş vergiler dahil 130 Euro civarında olacak. Ben uçakların dolacağını düşünüyorum. Biz Anadolujet olarak yüzde 85’in üstündeki doluluk oranlarını başarı kabul ediyoruz. İnşallah bu hatta da başarılı olacağız.”
Törende konuşan Bakü Büyükelçisi Hulusi Kılıç da doğrudan uçuşların Nahçıvan’ı İstanbul’la dünyaya ulaştıracağını belirtti. Türkiye ile Nahçıvan arasındaki karşılıklı seferler, salı, perşembe ve cumartesi günleri İstanbul’dan, çarşamba, cuma ve pazar günleri ise Nahçıvan’dan hareketle düzenlenecek.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle