GeriEkonomi Alman devinden çifte yatırım
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Alman devinden çifte yatırım

Alman devinden çifte yatırım

Alman lojistik devi DHL Supply Chain, Türkiye'deki yatırımlarına tam gaz devam ediyor. Şirket 2 yeni Ar-Ge merkezini hayata geçirdi.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından bu yıl 6'ncısı düzenlenen Özel Sektör Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Zirvesi'nde şirketler hayaa geçirdikleri Ar-Ge merkezleriyle ödül ve belge almaya hak kazandı. Zirve'ye 662 Ar-Ge ve 98 tasarım merkezi katılırken, DHL Supply Chain de 2 yeni Ar-Ge merkeziyle Ar-Ge Merkezi belgesini aldı. DHL Supply Chain, dünyanın en gelişmiş işbirlikçi robotlarından biri olan Sawyer'ı da Türkiye'de ilk defa ziyaretçilere tanıtma imkanı buldu.

“TÜRKİYE'YE YATIRIMLARIMIZ DEVAM EDECEK”
Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan DHL Supply Chain Türkiye Genel Müdürü Orkun Saruhanoğlu şunları söyledi: “DHL Türkiye olarak pazarı büyütmek için Ar-Ge çalışmalarının çok önemli olduğuna inanıyor ve bu alana yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Ar-Ge merkezlerimiz aracılığıyla dünyada birçok ülkede uyguladığımız yenilikleri Türkiye'ye getirmenin yanı sıra, sıfırdan fikir ve ürün/proje geliştirme konusundaki çalışmalarımız da devam ediyor.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle