GeriEkonomi Alman Bakan'dan VW açıklaması: Artan açgözlülüğün bir sonucu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  100
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Alman Bakan'dan VW açıklaması: Artan açgözlülüğün bir sonucu

Alman Bakan'dan VW açıklaması: Artan açgözlülüğün bir sonucu
refid:30198501-spot ilişkili resim dosyası

Alman otomobil devi Volkswagen’de (VW) ortaya çıkan emisyon skandalı hakkında Federal Ekonomi Bakanı Wolfgang Schäuble’den açıklama geldi. Skandalın ardından ilk kez konuşan Schäuble, RedaktionsNetzwerk Deutschland‘a (RND) yaptığı açıklamada, Volkswagen’in artık eski Volkswagen olamayacağını söyledi. Schäuble skandalı açgözlülüğün bir sonucu olarak nitelendirdi.

VW’deki egzoz gaz skandalını “Dünya pazarında giderek artan açgözlülüğün bir sonucu” olarak nitelendiren Alman Ekonomi Bakanı, finansal krizde olduğu gibi, küresel rekabette başarılı olmanın acımasız olmaktan geçtiğine inanıldığını gösterdiğini kaydetti. Schäuble,“Bu aynı zamanda takdir edilme ve şöhret açlığı. Hayrete düşüyoruz ve her defasında nasıl sonuçlandığını görüyoruz“ ifadelerini kullandı.

Alman Bakandan VW açıklaması: Artan açgözlülüğün bir sonucu VOLKSWAGEN 11 MİLYON ARACINI GERİ ÇAĞIRACAK

Alman Bakandan VW açıklaması: Artan açgözlülüğün bir sonucu

Skandalın sonucunun VW’ye ağır bir bedel ödeteceğine işaret eden Wolfgang Schäuble, “VW, kriz sonunda eski VW olmayacak” dedi.

Alman Bakandan VW açıklaması: Artan açgözlülüğün bir sonucu PORSCHE'DE YENİ PATRON BELLİ OLDU

Alman Bakandan VW açıklaması: Artan açgözlülüğün bir sonucu

Alman Bakandan VW açıklaması: Artan açgözlülüğün bir sonucu FRANSA'DA EMİSYON DEĞERİ İLE OYNANMIŞ 1 MİLYON VOLKSWAGEN SAPTANDI

VW’DE YENİ GÖREVDEN ALMALAR OLDU

Bu arada, Maneger Magazin dergisi, şirket kaynaklarına dayanarak, Volkwagen’de yeni görevden almaların olduğunu yazdı. Dergi, olay aydınlanana kadar görevden el çektirilenler arasında, emisyon değerlerinin manipülasyonu için kullanılan araçların geliştirilmesi, kullanımı ve bildiği halde ses çıkarmayan çok sayıda sorumlunun olduğunu öne sürdü. VW’den yapılan açıklamada ise, detaylı çalışma yürütüldüğü ve araştırmada net verilere ulaşıldığında sorumlular hakkında ayrıntılı bilgi verileceği kaydedildi.

DAVALAR AÇILIYOR
Tüketici kanunu çerçevesinde Türkiye’de de Volkswagen’e davalar açılıyor. Öte yandan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da firma hakkında bir inceleme başlattı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle