GeriEkonomi Alman Bakan Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün'le görüştü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Alman Bakan Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün'le görüştü

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, “Türkiye ile Almanya siyasi, sosyal, ekonomik anlamda köklü ve derin ilişkilere sahip” dedi.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Almanya Federal Cumhuriyeti Ekonomi ve Teknoloji Bakanı Rainer Brüderle ve beraberindeki heyetle bakanlıkta bir
araya geldi.

Görüşme öncesinde kısa bir açıklama yapan Ergün, Türk ve Alman devlet adamlarının birbirlerini karşılıklı olarak sık sık ziyaret ettiklerini belirterek, geniş bir iş adamı kafilesiyle Türkiye'de bulunan Alman Bakan Brüderle'nin ziyaretinin de iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da sağlamlaştırılıp, derinleştirilmesinde rol oynayacağına inandığını söyledi.

Bakan Ergün, iki ülkenin siyasi, sosyal, ekonomik anlamda köklü ve derin ilişkilere sahip olduğunu kaydetti.Konuk Bakan Brüderle konuşmasında, Türkiye ile Almanya arasında çok derin ilişkiler mevcut olduğunu belirterek, özellikle ekonomik ilişkilerin önemine işaret etti. Türkiye'de yaklaşık 4 bin Alman yatırımcının bulunduğunu, Almanya'da da Türk vatandaşlarının çeşitli yatırımlar yaptığı belirten Brüderle, ayrıca birçok Türk'ün Alman vatandaşı olduğunu anlattı. Brüderle, iki ülke arasında var olan bu köprülerin işbirliğine de katkıda bulunduğunu bildirdi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle