GeriEkonomi Alkol paketinde 'hafız' bütçesi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  35
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Alkol paketinde 'hafız' bütçesi

Alkol paketinde 'hafız' bütçesi
refid:23310884 ilişkili resim dosyası

Daha çok alkollü içeceklere sınırlama getiren yönüyle tartışma konusu olan torba teklif, aynı zamanda Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Kuran kurslarında “hafızlık” eğitimi alan öğrencilere bütçe ayırıyor.

Diyanetten Sorumlu Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, yatılı Kuran kurslarının fiziksel koşullarının kötü olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Bu maddeyle, Diyanet’e bağlı Kuran kurslarına parasal destek sağlamayı amaçlıyoruz. Bu Kuran kursları ve pansiyonlarının koşulları çok kötü. Şimdiye kadar buralar Diyanet’in ayırdığı sınırlı bir bütçe ve cami cemaatinin yaptığı bağışlar sayesinde ayakta duruyordu. Ancak yeterli olmadığı görüldü.”

ALKOL YASAĞI KOMİSYONDA YUMUŞADI

Alkollü içki satış ve pazarlama kurallarını yeniden düzenleyen torba kanun kamuoyunda tartışma yaratacak şekliyle kabul edilirse, sadece alışveriş merkezleri, bakkallar, büfeler, tekel bayileri değil; turizm teşvik belgesine sahip olan ve Turizm Bakanlığından ruhsat alan oteller de dahil olmak üzere, 100 metre yakınında bir eğitim kurumu bulunan satış noktası ve restoranlarda içki satılamayacak. 

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle