GeriEkonomi ALJ Grup, 2 trilyon dolarlık iş yaratan MIT Forumu’nu getiriyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

ALJ Grup, 2 trilyon dolarlık iş yaratan MIT Forumu’nu getiriyor

ALJ Grup, 2 trilyon dolarlık iş yaratan MIT Forumu’nu getiriyor
refid:17104962 ilişkili resim dosyası

Toyota Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt, haziran ayında gerçekleşecek forum kapmasında yapılacak MIT (Massachusetts Institute of Technology) Girişimci Forumu’nun, ALJ Group’un Türkiye’ye yönelik bir sosyal sorumluluk projesi olacağını söyledi.

Türkiye’nin de içinde bulunduğu bölgenin Toyota distribütörlüğünü yapan ALJ Grup’un, teknoloji ve mühendislik konularında dünyanın en iyi teknik üniversitesi olarak bilinen MIT ile uzun bir geçmiş ve yıllara dayanan bir işbirliğinin bulunduğunu belirten Bozkurt, şöyle konuştu: “ALJ Grup Başkanı Mohammed Jameel’in Türkiye’ye girdiğinde ilk sorduğu soru, ‘Bu ülke için ne yapabiliriz’ oldu. Biz de yaratıcı fikri olan insanlara yardımcı olmak için MIT Enterprise Forum girişimcilik yarışmasına 340 bin dolarlık bütçeyle sponsor olduk. Kendisi de MIT mezunu olan Jameel, bu projenin Türkiye’de uygulanması için büyük çabalar harcadı. Amacımız Türkiye’den global şirketler çıkarmak. Çünkü HP Invent ve BOSE gibi dev markalar da hep bu projenin ürünü.”
2 trilyon dolarlık iş gücü
MIT Enrterprise Forum Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Kiper de, Türkiye’de yaşayan 189 MIT mezunu bulunduğuna dikkat çekerken, şu bilgileri verdi: “Bu forum 1978 yılından bu yana 2 trilyon dolarlık iş gücü yarattı. Google ve Facebook üzerinden yaptığımız reklamlarla 3.5 milyon kişiye ulaştık. Geçtiğimiz yıl iş sponsorluğunun ilk yılıydı. “

Yorumları Göster
Yorumları Gizle