GeriEkonomi Aliağa'ya rüzgar santrali
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Aliağa'ya rüzgar santrali

Aliağa'ya rüzgar santrali
refid:15087345 ilişkili resim dosyası

Alman Nordex Şirketi ile Kar- Demir Şirketi arasında, Aliağa'da 15 MVA’lık Bozyaka Rüzgar Santrali'nin kurulması amacıyla sözleşme imzalandı.

Aliağa Kar- Demir tesislerinde düzenlenen imza törenine, AK Parti Denizli Milletvekilleri Mehmet Yüksel, Salih Erdoğan, Aliağa Kaymakamı İbrahim Keklik, Aliağa Belediye Başkanı CHP'li Ö. Turgut Oğuz, Nordex Firması Türkiye Müdürü Ayhan Gök, Nordex Proje Müdürü Koray Altınkılıç, Nordex CEO’su Lars Holm ve çok sayıda davetli katıldı.
Yenilenebilir enerji kaynağı olarak kabul edilen 15 MVA’lık Bozyaka Rüzgar Santrali projesinin 25 milyon euroya mal olacağını belirten Kar- Demir Grup Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Karalp, yenilenebilir enerji kaynağı olarak kabul edilen yatırımın ülke ekonomisine büyük bir katkı sağlayacağını belirtti.
Projeyi gerçekleştirecek Alman Nordex firmasının CEO’su Lars Holm de girişimciliğinden dolayı Kar- Demir yöneticileri kutladı. Holm, “Nordex bu projesiyle 500 bin haneye başka bir değişle 2 milyondan fazla kişiye elektrik sağlanacak. Rüzgar enerjisi ile çocuklarınızın ve torunlarınızın geleceğine yatırım yapmaktasınız. Rüzgar tribünlerinin kurulması ile neredeyse bedelsiz enerji üretimi yapabilirsiniz” dedi.
Nordex CEO’su Lars Holm ile Kar- Demir Grup Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Karalp daha sonra Aliağa'ya kurulacak 15 MVA’lık Bozyaka Rüzgar Santrali'nin sözleşmesini imzaladı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle