GeriEkonomi Aksigorta ilk yarıda net 43.6 milyon lira kar etti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Aksigorta ilk yarıda net 43.6 milyon lira kar etti

Aksigorta'nın, 2009’un ilk yarısında sigortacılık ve finansal yatırımlardan elde ettiği gelirlerle dönem net karı 43.6 milyon liraya ulaştı. İlk yarıda sigortacılık faaliyetlerinden elde ettiği kar ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 251 artış göstererek 37.4 milyon liraya yükseldi.

Aksigorta, 2009’un ilk yarısında sigortacılık ve finansal yatırımlardan elde ettiği gelirlerle dönem net karı 43.6 milyon liraya ulaştı. İlk yarıda sigortacılık faaliyetlerinden elde ettiği kar ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 251 artış göstererek 37.4 milyon liraya yükseldi.

Aksigorta’Genel Müdürü Uğur Gülen yaptığı açıklamada, 2009’un zor koşulları devam ederken, yeni Yönetim Kurulu’nun verdiği destekle birlikte şirketin, yılsonu hedefine ulaşmak için çalışmaların sürdüğünü kaydetti. Ekonomik ortamın getirdiği zorluklarının yanı sıra, yoğun rekabet ortamında dağıtım kanallarının daha fazla desteklendiğini belirten Gülen, “Çalışanlarımızın da özverili katkılarıyla bu hedeflere ulaşacağımıza inancımız sonsuzdur” dedi.

24.8 MİLYON LİRA ZARARDAN, 37.4 MİLYON LİRA KARA GEÇTİ

Sigorta sektöründe, prim üretiminde yaşanan daralma ortamına karşın 462.8 milyon liralık prim üretim rakamına ulaştıkları bilgisini veren Gülen, şunları kaydetti:

”Sigortacılık faaliyetleri sonucunda geçtiğimiz yılın ilk yarısında 24.8 milyon lira zarar oluşmuşken, bu yıl aynı dönemde 62.2 milyon lira iyileşme ile 37.4 milyon lira kara ulaştık. Sigortacılık alanındaki bu başarılı sonuçlara finansal yatırımlarımızdan elde ettiğimiz mali gelirleri de eklediğimizde dönem net karı 43.6 milyon liraya ulaşmış durumda. Her yıl olduğu gibi 2009 yılı sonunda da karlılık ve pazar payını arttırmayı hedefliyoruz. İlk yarıyıl sonuçlarımız bu hedeflere ulaşma konusunda güven veriyor. Önümüzdeki dönemde de güçlü sermaye yapımız ve müşteri odaklı hizmet anlayışımızla sürdürülebilir karlı büyümemizi devam ettireceğiz.”
Yorumları Göster
Yorumları Gizle