GeriEkonomi Akpınar Turkcell Genel Müdürü oldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Akpınar Turkcell Genel Müdürü oldu

Cüneyt Türktan'dan boşalan Turkcell Genel Müdürlüğü`ne 1 Ocak 2002`den geçerli olmak üzere Muzaffer Akpınar atandı.

Turkcell İletişim Hizmetleri Yönetim Kurulu, dünkü toplantısında, 1993 yılından beri telekomünikasyon sektöründeki çalışmaları ile temayüz eden, satış ve pazarlama alanında önemli deneyimi bulunan Akpınar`ın Genel Müdürlüğe atanmasını kararlaştırdı.

Atama kararı, Borsa`ya gönderilen bir açıklamayla kamuoyuna duyuruldu.

Turkcell 14 Aralık`da yaptığı açıklamada Yönetim Kurulu`nun 1 Ocak 2002 tarihi itibariyle Genel Müdür Cüneyt Türktan`ın özellikle yatırımcı ilişkilerinden sorumlu olarak yönetim kurulu üyeliğine terfi ettirilmesi ve bununla ilgili gerekli işlemlerin başlatılması konusunda görüş birliği içinde olduğu bildirilmişti.

Turkcell Genel Müdürlüğü görevine Finans Direktörü Ekrem Tokay vekalet ediyordu.

AKPINAR'IN ÖZGEÇMİŞİ
Turkcell`den yapılan açıklamaya göre, Akpınar iş hayatına Penta Tekstil`in kurucu ortağı olarak başladı.

Muzaffer Akpınar, 1993 yılında KVK Mobil Telefon Hizmetleri`nde CEO görevini üstlendi. Son olarak MV Holding`in CEO`su olan Muzaffer Akpınar, Fintur Holding BV`nin oluşum sürecinde aktif rol aldı.

Saint-Michel Fransız Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi`ni bitiren 1962 doğumlu Akpınar, evli ve 2 çocuk babası.

TURKCELL`DE YENİDEN YAPILANMA

Turkcell`de tamamlanan yeni organizasyon yapısında Genel Müdür`e bağlı olarak dört ana fonksiyon oluşturuldu. Buna göre, pazarlama ve satıştan Tülin Karabük, operasyondan Ruhi Doğusoy, iç hizmetlerden Handan Yargan ve finanstan Ekrem Tokay sorumlu oldu.

Ana fonksiyonlara ek olarak kurulan CEO Ofis kapsamında da, Stratejik Planlama, Hukuk ve Risk Yönetimi, Kurumsal İletişim, Yatırımcı İlişkileri, Kamu İlişkileri, Gelir Güvencesi ve Operasyonel Verimlilik bölümleri faaliyet gösterecek.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle