Akkaş bildiri dağıttı Öz gece emniyete geldi

Hürriyet Haber
30.12.2014 - 13:57 | Son Güncelleme:

17/25 Aralık soruşturmalarının savcılarından Zekeriya Öz ve Muammer Akkaş hakkında görevden uzaklaştırma kararı verildi. Öz 17 Aralık operasyonundan 3 gün sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bir gece aniden gelmesiyle hatırlanıyordu. 25 Aralık'ın savcısı Muammer Akkaş ise Adliye önünde bildiri dağıtmıştı. Akkaş'ın bir soruşturma hakkında basın bildirisi dağıtması Türk yargı tarihinin unutulmazları arasına girdi.

17 Aralık soruşturmasının savcılarından olan Zekeriya Öz, Celal Kara ve Muammer Aktaş hakkında HSYK 2. Dairesi tarafından meslekten uzaklaştırma kararı verildi. Türkiye’nin 17/25 Aralık süreciyle birlikte tanıdığı bu isimler geçen yıl bugünlerde operasyonlarla adlarından söz ettiriyorlardı.

Akkaş bildiri dağıttı Öz gece emniyete geldi

EMNİYETE GECE GELDİ

Peki ya süreçlerde ne oldu. 17 Aralık’tan sadece 3 gün sonra 20 Aralık tarihinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret eden Zekeriya Öz’ün Emniyet önündeki anları uzun süre konuşulmuştu. Öz’ün aldığı bir ihbarda özellikle Bakanların çocukları ile ilgili telefon görüşmeleri konusunda bazı bölümlerin kayıtlara geçmeyeceği, çıkarılacağı veya değiştirileceğinin belirtilmesi üzerine Emniyet Müdürlüğü’ne gittiği bildirilmişti. Zekeriya Öz 17 Aralık’tan sonra İstanbul Başsavcı Vekilliği’nden Bolu’ya savcı olarak atandı.

TEKİRDAĞ'A ATANDI

Öte yandan 25 Aralık operasyonunun savcısı Savcı Muammer Akkaş dosya kendisinden alındıktan bir gün sonra ‘Cumhuriyet Savcısı olarak soruşturma yapmam engellenmiştir' diyerek adliye önünde basın bildirisi dağıtmıştı. 25 Aralık sürecinden sonra Muammer Akkaş Tekirdağ’a savcı olarak atanmıştı.

İşte Akkaş'ın dağıttığı bildiri

Akkaş bildiri dağıttı Öz gece emniyete geldi

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı