GeriEkonomi Akgündüz: Allah ortağımız Jet-Pa ekonomik cihad şirketi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Akgündüz: Allah ortağımız Jet-Pa ekonomik cihad şirketi

JET-PA Holding'in patronu Fadıl Akgündüz, Almanya'da para topladığı 17 bin kişiye yazdığı mektupta ‘‘Allah bizim ortağımız, bizi kimse yıkamaz’’ dedi. Akgündüz, Jet-Pa'nın ‘‘ekonomik cihad şirketi’’ olduğunu söyledi.

Fadıl'ın mektubundan ‘dini bütün’ inciler

Allah bizimledir. O bizim ortağımız olduğuna göre kimse bizi yıkamaz.

Hz. Muhammed'in emriylme ekonomik cihad veriyoruz.

Allahu teala'nın bize başarılar ilan edeceğine inanıyoruz.

Jet Motors ve İmza, küçük yer sarsıntısı yarattı.

MALİYE ile başı dertte olan ve para sıkıntısı çeken Jet-Pa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fadıl Akgündüz, Avrupa ve Türkiye'de para topladığı 17 bine yakın kişiye el yazısıyla mektup yazarak ‘‘Jet-Pa'nın Cihad şirketi olduğunu ve Allah'ın da bu şirketin ortağı’’ olduğunu söyledi. Siirt'te otomobil fabrikası kuracağını ileri sürerek para toplayan Akgündüz, kendisini ve şirketini aklamak uğruna Allah'ın adını kullandı.

Akgündüz mektubunda, ‘‘Hadisi kutside Allahü Teala buyurmuşlar. 'İki sadık ortağın yanında üçüncüsü, üç sadık ortağın yanında dördüncüsü benim.' Allah bizimledir. Ve O bizim ortağımız olduğuna göre hiçbir güç bizi yıkamaz. İnanıyoruz ve yolumuza azimle devam ediyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Allahü Teala'nın bize büyük başarılar ilan edeceğine inanıyoruz’’ dedi.

Yenibosna Vergi Dairesi'yle başı dertte olan ve Frankfurt Başsavcılığı tarafından da hakkında soruşturma açılan Fadıl Akgündüz, mektubunda, çok büyük yatırımlar yaptığı için bazı çevrelerin kendisini engellemeye çalıştığını öne sürdü.

Akgündüz, ‘‘Bismillahirrahmanirrahim. Esselamunaleykum verahmetullahü veberekatü. Çok değerli ortağım, sevgili dava arkadaşım’’ diye başladığı mektubunda, ‘‘Jet-Pa'nın tekel oluşturan sektörlerde insan menfaati gözeteceğini belirten çok profesyonel bir şirket’’ olduğunu iddia etti.

JET-PA CİHAD ŞİRKETİ

Akgündüz, mektubunda hem Peygamber Hz. Muhammed'ten, hem de Allah'ın hadislerinden örnekler vererek, ‘‘Hz. Muhammed'in emriyle’’ ekonomik cihad verdiklerini öne sürdü. Akgündüz mektubunda, ‘‘Ahir zamanda dini ve dünyanın dayanağı dirhemdir. İşte bundan dolayı bizler, bu nesil, at sırtında, elinde kılıcıyla savaşmıyor, şirketimizle, şirketlerimizle ekonomi arenasında savaşıyoruz. Yani kısacası, Peygamber Efendimizin (S.A.V.) emirleri gereği içerisinde bulunduğumuz ahir zamanda, ekonomik bir cihad veriyoruz’’ dedi.

Jet-Pa'nın dünyanın en büyük şirketlerinden biri olduğunu iddia eden Akgündüz, henüz adı dışında hiçbir şeyi ortada olmayan Jet-Pa Motors'un faaliyete geçeceği haberinin tüm dünyada ‘‘küçük bir yer sarsıntısı’’ yarattığını iddia etti. Jet-Pa'nın Türkiye'yi otomotiv sektöründe temsil ettiği izlenimini vermeye çalışan Akgündüz, mektubunda ayrıca ‘‘Türkiye'de bir grup, Osmanlı'nın tuğrasını taşıyan ‘İmza' nedeniyle çıldırdı’’ dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle