GeriEkonomi Akdeniz’de Turizm
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Akdeniz’de Turizm

Turizmde kabuk değiştirmeliyiz

İşletmeciler,tesislere gelen tatilcilere yeni ürünler sunulmasını istedi ve ekolojik barınma modellerini öneriyor

NATURLAND Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Çakmaklı, Türk turizminin yeniliklere ihtiyacı olduğunu belirterek,‘‘Ekolojik beslenme, ekolojik barınma tatile çıkan insanların ortak beklentisi’’ dedi. Robinson Club'de biraraya gelen turizmciler, Helsinki Zirvesi sonrası turizmdeki gelişme sürecini ele aldı. Türk turizminin hızla geliştiğini ve Türkiye'nin bir cazibe merkezi haline geldiğini kaydeden turizmciler, gelişimlerin yakından takip edilmesi gerektiğini söyledi.

DEĞİŞİM GEREKLİ

Turizmin sadece yatak yaparak gelişmediğini belirten ve eldeki ürünün yenilenmediğinden yakınan Naturland Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Çakmaklı şunları söyledi:

‘‘Türkiye'de son 15 yılda 200 bin yatak yaptık. Yatak bir turizm ürünü değil. Her yapılan yatak bir öncekinin talihsizliği oldu. Son 15 yılda otomobilciler 15 kez model değiştirdi. Modacılar yüzlerce kreasyon yaptı. Hepimiz değişmeye mecburuz. Gelen konuğa yeni ürün sunmalıyız. Ekolojik beslenme ve ekolojik barınma, turizmi daha ileriye götürür.’’

FRANSA KIYILARI

Antalya'yı ve tesisleri ekolojikleştirmek gerektiğini kaydeden Cemil Çakmaklı, tanıtımda en büyük hatanın, Akdeniz sahillerini Fransa kıyılarına benzeterek yapıldığına dikkat çekti.

Çakmaklı, Antalya dağlarında 70 tür orkide olduğunu, 100'e yakın tarımsal ürün bulunduğunu ifade etti.

Otel Varuna

TÜrk turizminin en önemli merkezleri arasında yer alan Belek'te Otel Varuna da hizmete açıldı. Birbirinden modern tesislerin yeraldığı bölgede açılışı yapılan otel 210 odaya sahip. Odalarda her türlü lüksün bulunduğu tesis, Türk turizminin yeni bir yıldızı olmaya aday.

Özellikle, su sporları ve animasyon gösterilerine önem veren tesiste konukların eğlencesi için her türlü detay düşünülmüş. Çocukların da ayrı bir yeri var Otel Varuna'da. Alman Birahanesi, tesisin önemli alanlarından biri. Çam ormanları ile iç içe olan tesiste kongre turizmi için de önemli yatırımlar yapılmış. Otel Varuna'nın en büyük özelliği ise Türk ve dünya mutfağının seçkin yemeklerinin yapıldığı restoranı.

Club Varuna'dan sonra Otel Varuna'yı da turizmin hizmetine sokan Süreyya Pekuysal, kaliteli hizmet ve kaliteli turist sloganıyla yola çıktıklarını belirterek, ‘‘Türk turizminin önündeki en büyük engel, ucuz fiyat politikası. Yeni tesisimizde, verilen hizmete göre fiyat uygulayacağız. Avrupa'daki rakiplerini kıskandıran tesislerimiz, Türk turizmi için birer ışıktır’’ dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle