GeriEkonomi Akdeniz’de Turizm
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Akdeniz’de Turizm

Bir Alman da siz getirin

Turizm Bakanlığı ile Öger Tours tarafından Almanya'da başlatılan kampanyada gurbetçi desteğinin önemine dikkat çekildi

TURİZM Bakanlığı ile Öger Tours'un Almanya'daki tanıtım kampanyalarına Antalya'daki bazı tesisler de sponsor olarak destek veriyor. Bunların başında Club Ali Bey tatil köyü ile ile Renaissance Antalya Resort Oteli başta geliyor. Yöneticiler, düzenlenen etkinliklerde etkili konuşmalar yaparak turistleri ülkemize davet ediyor.

TERÖR BİTTİ

Club Ali Bey Tatil Köyü Genel Müdürü Veli Gülçehre, 2000 sezonunda olağanüstü bir patlama beklemediklerini ama gözle görülür canlanma olacağını söyledi. Gülçehre, ‘‘Artık, Türkiye'de PKK da kalmadı, terör de. Her gurbetçi bir Alman göndersin bu işi çözeriz. Turist çekme konusunda Avrupa'daki vatandaşlarımıza çok iş düşüyor’’ dedi.

Renaissance Antalya Resort Otel'in Avrupa Satış ve Pazarlama Müdürü Erdoğan Kamış ise bakanlığın tanıtıma daha çok ağırlık vermesi gerektiğini belirti. Kamış, ‘‘Büyük turist grupları getiren acentelere destek olunması şart. Bu tanıtımların büyük yararı oluyor. Sezonun geçen yıldan çok daha iyi geçeceğine inanıyoruz’’ diye konuştu.

TESİSLERİMİZİ TANIYALIM

Nobilis Golf Club

elek'te ormanlarla kaplı Nobilis Golf Club, ilk bakışta Babil'in Cennet Bahçeleri'ni anımsatıyor. Yüzlerce çeşit kuş ve endomik bitkiyi barındıran Belek ormanlarının bir parçası haline gelen Nobilis Golf Club, her yıl binlerce hatırı sayılır golfseveri ağırlıyor.

Türkiye'nin golf turizminde varolma savaşı verdiği günümüzde, bu tutkunun yayılması için hizmete giren Nobilis, uluslararası turnuvalara da ev sahipliği yapıyor. Nobilis'de her şey sadece golf sporu ile sınırlı değil. Turizme 12 ay boyunca hizmet veren tesis, kalite ve konfordan da hiç ödün vermiyor.

Nobilis Golf Club'de Türk ve dünya mutfağının en seçkin örnekleri de tatilcinin damak tadına sunuluyor. Genel Müdür Can Conker, golfün Türk turizminde önemli bir yeri olduğunu belirterek ‘‘Bu spora genellikle seçkin insanlar yapıyor. Üstelik loby faaliyetleri de çok güçlü. Golf ülkemizin tanımında en etkin spor’’ dedi.

İstanbul'a turizm çıkarması

AntalyalI turizmciler İstanbul'daki EMITT Turizm Fuarı'na çıkarma yaptı. Türkiye'nin en büyük turizm etkinliği olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT 2000'de Antalya bölgesinin tanıtımı için aylar öncesinden hazırlanan ve fuar sırasında eksiksiz çalışmalarıyla dikkat çeken Antalyalı turizmciler, gelişmelerden de oldukça umutlu.

ÖNEMLİ BİR KAYNAK

Yaklaşık 40 ülkeden 250 yabancı tur operatörünün de katıldığı fuarın Türk turizmi için önemli bir kaynak yarattığını söyleyen turizmciler, Akdeniz Bölgesi'nin tanıtımında sektör yöneticilerinin el ele verdiğini söylediler. Fuarların turizm sektörünün ayrılmaz bir parçası olduğunu ifade eden turizmciler, ‘‘Bölgemiz fuarlar kanalıyla görücüye çıkıyor’’ dediler.

Pansiyonlara gün doğdu

ANTALYA'da kamu kamplarının depremzedelere verilmesiyle birlikte buralarda tatil yapmaktan umudunu kesenler, gözlerini 2-3 yıldızlı otel ve pansiyonlara dikti. Kemer Otelciler ve Pansiyoncular Derneği Başkanı İsmail Şandan, ‘‘Buralarda kamp yapanlar açıktı kaldı. Bu açığı pansiyon ve otellerimizin uygulayacağı uygun fiyatlarla kapatabiliriz’’ dedi.

Ankara'dan kendi aralarında grup oluşturarak incelemeler yapmak üzere Antalya'ya gelen kamu çalışanlarının yaptıkları araştırmalar sonuç verdi. Kemer bölgesindeki pansiyon ve otellerin çıkardıkları fiyatların bütçelerine uyduğu yönünde karar veren kamu çalışanları bu yaz tatilini şirin ilçede geçirmeye hazırlandıklarını açıkladı.

Kemer'e yeni Liman Başkanı

Antalya'nın turistik ilçesi Kemer'de Liman Başkanlığı'na Oktay Kurum atandı. Daha önce aynı görevde bulunan İbrahim Beyaz'ın Sinop Ayancık'a atanmasıyla boşalan Kemer Liman Başkanlığı görevine Kurum resmi olarak başladı. Görevi İbrahim Beyaz'dan devralan Kurum, ‘‘Duyarlı, şeffaf ve görev aşkı içinde hizmetleri yürüteceğimden kimsenin kuşkusu olmasın’’ dedi.

Martı Myra’nın çevreci müdürü

MARTI Myra Genel Müdürü Aydın Aytuğ, tesisini çevresiyle birlikte adeta cennete çevirdi. Çam ormanları içerisinde yer alan tatil köyünün birçok bölgesine hayvan barınağı yapan Aytuğ, muhabbet kuşundan kaplumbağaya, Kanada kazından güvercine, baykuşa kadar birçok kuş türünü tesisin sürekli konuğu haline getirmeyi başardı.

Kaplumbağalara özel barınak yaptıran Aytuğ, Kanada kazlarının da yumurtalarını bırakabilmesi için tesisin değişik bölgelerine dev küpler koydurdu. Aydın Aytuğ, ‘‘Kanada kazı ve Pekin ördeği üretiminde başarılı olduk’’ dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle