GeriEkonomi Akcan:Yasa bir an önce çıkacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Akcan:Yasa bir an önce çıkacak

Bayındırlık ve İskan Bakanı Abdülkadir Akcan, İhale Yasası`nın bir an önce çıkmasının önemli olduğunu bildirdi.

Akcan, Devlet Bakanı Kemal Derviş`i Hazine Müsteşarlığı`ndaki makamında ziyaret ederek, yaklaşık yarım saat görüştü.

Görüşmenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Akcan, Kamu İhale Yasa Tasarısı`nın geneli üzerindeki intibalarını Derviş`e ilettiğini söyledi.

Derviş`in, İhale Yasa Tasarısı`nın öncelikli yasa olması gerektiği yönündeki görüşlerinin hatırlatılması üzerine Akcan, ``Yasanın bir an önce çıkması konusundaki hassasiyetleri biliyorsunuz. Bir an önce çıkması için el birliği yaparak çalışmaları sürdürüyoruz. İhale yasasının bir an önce çıkması önemli`` dedi.

``Sorunlar halledildi mi?`` şeklindeki soruya ise Akcan, şu yanıtı verdi: ``Sorunumuz yok, daha iyiyi bulma adına yapılan mülahazaları problem diye saymak yanlış olur. Onun ötesinde önergelerle hem komisyonda hem de genel kurulda düzeltilecek şeyler.``

``Takvim belirlendi mi?`` sorusuna Akcan, ``Meclisin çalışma takvimi önemli biz onu bilmediğimiz için... Meclis çalıştığı sürece komisyonda bu konu ele alınacak`` yanıtını verdi.

Yürürlük tarihine ilişkin bir soru üzerine Akcan, ``Yürürlülük konusu, bu kanunun çıkmasından sonra hazırlanacak 12-13 tane yönetmeliğe bağlı, başka bir boyutu yok`` dedi.

``AB ile ilgili, bazı maddeler vardı. Eşik değer konusunda önerge vermeyi düşünüyor musunuz?`` sorusunu da Bakan Akcan, ``Onlar komisyondaki çalışmalar sırasında görülür`` diye yanıtladı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle