GeriEkonomi Akbank'ın gözü genç müşterilerde
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Akbank'ın gözü genç müşterilerde

Akbank, Türkiye nüfusunun 15 milyonunu kapsayan 16-26 yaş grubu arasındaki gençlerin finansal ve finansal olmayan ihtiyaçlarına çözüm getirmek amacıyla ürün ve hiçmetler içeren Exi26 adlı bir proje geliştirdi.

Exi26'da, gençler için tasarlanan e-cüzdan, uluslararası banka kartı ve üniversite kimlik kartı özellikleri taşıyan kampus kart, Genç Şube, Axess kart, gençlere özel sigorta ürünleri, indirimli ihtiyaç kredisi, üniversite öğrencilerine özel indirimli hizmetler ve gençlere önemli konularda rehber hizmet verecek www.exi26.com adlı bir web portalı yer alıyor.

Exi26 kapsamında Adrenalin Sigorta adlı ürünle kayak, snowboard, sörf, yelken ve benzeri sporları amatör olarak yapan gençler sigortalı olurken, gençlerin elektronik cihazları da sigortalanıyor.

"300 BİN YENİ MÜŞTERİ KAZANMAYI HEDEFLİYORUZ”

Akbank Genel Müdürü Zafer Kurtul, düzenlediği basın toplantısında, Akbank'ın Türkiye'nin her yönde uzmanlaşmış, bugünün ve geleceğin lider bankası olmasını hedeflediklerini söyledi.

Bireysel bankacılıkta yaşam evreleri stratejileri parelelinde özellikle Exi26 gençlik projesine çok önem verdiklerini, 2-3 yıldır bu proje üzerinde çalıştıklarını söyleyen Kurtul “Exi26 projesiyle beraber bir yıl içinde 300 bin yeni müşteri kazanmayı hedefliyoruz” dedi.

"1.5 MİLYON GENCİN HALİ HAZIRDA AKBANK'TA HESABI VAR"

Akbank Perakende Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hakan Binbaşgil de konuşmasında, 26 yaş altı grup için lider bir banka konumuna gelmek istediklerini söyledi.

Akbank'ın toplam 5 milyon müşterisi içinde 1.5 milyon gencin hali hazırda Akbank'ta hesabı bulunduğunu ifade eden Akbank Bireysel Bankacılık Pazarlama Bölüm Başkanı Cem Muratoğlu, 2005'te ulaşmayı nedefledikleri 300 bin yeni genç müşterinin 100 binini Axess kredi kartı sahibi yapmak, 150 binini de kampus kart kullanıcısı haline getirmeyi istediklerin söyledi.

"GENÇLER HAVALELERİNİ ÜCRETSİZ YAPACAK"

Muratoğlu, Exi26'ile gençlerin havalelerini ücretsiz yapabileceklerini, hesap açışta ücret alınmayacağını, damgapulu ödenmeyeceğini belirtti.

Kredi kartı limitinin de 500 milyon lira olacağını söyleyen Muratoğlu, daha önce başlattıkları Ailem Projesi'nde de 700 bin üyeye ulaştıklarını, bu anlamda etkin bir noktaya geldiklerini kaydetti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle