GeriEkonomi Airfel'in cirosu 200 milyon lirayı aştı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Airfel'in cirosu 200 milyon lirayı aştı

Airfel'in cirosu 200 milyon lirayı aştı
refid:16736218 ilişkili resim dosyası

Sanko Holding şirketlerinden Airfel, 2010'da cirosunu önceki yıla oranla yüzde 37 artışla 203 milyon liraya yükseltti.

Airfel Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Önder, yaptığı açıklamada, iklimlendirme sektöründe tahmini büyüme rakamlarının yüzde 10-15 arasında olduğunu, Airfel'in bu süreçte sektör rakamlarının çok üstünde bir büyüme rakamına ulaştığını belirtti. Global ekonomik krizin etkisini yitirdiğini aktaran Önder, 2010'un sektörde toparlanma yılı olduğunu, 2011'de sektörün daha da büyüyeceğini ve Airfel'in cirosunu gelecek yıl yüzde 50 artırmayı planladıklarını ifade etti.

Türkiye’de ısıtma-soğutma pazarının toplam 3 milyar TL civarında olduğunu belirten Hasan Önder, bunun 1 milyar 350 milyon TL’sinin soğutma, 1 milyar 650 milyon TL’sinin ise ısıtma pazarından geldiğini ifade etti. Sektörün çeşitli etkilerle büyüme gösterdiğini vurgulayan Önder, pastadan pay almak için çok kaliteli, ekonomik ve çevre dostu ürünlere önem vermek gerektiğine de dikkat çekti.

2011’in iklimlendirme sektörü için iyi bir yıl olacağını tahmin ettiklerini ve Airfel’in cirosunu 100 milyon TL’den fazla yükselteceğini ifade eden Önder, gelecek yıl bakır ve alüminyum fiyatlarının yükseleceğini ve bunun iklimlendirme sektöründe de % 10 – 15 fiyat artışına sebep olacağını belirtti.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle