GeriEkonomi Ağaoğlu'ndan eğitime bir destek daha
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ağaoğlu'ndan eğitime bir destek daha

Ağaoğlu'ndan eğitime bir destek daha
refid:3979351 ilişkili resim dosyası

Eğitime verdiği desteği sürdüren Ağaoğlu Şirketler Grubu,Trabzon’un Of ilçesinde açılacak “Anadolu Lisesi”ninprotokolünü imzaladı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği “12 tane okul” kampanyasına destek veren Ağaoğlu Şirketler Grubu’nun Trabzon’un Of ilçesinde yaptıracağı “Miktat Ağaoğlu Anadolu Lisesi”nin imza protokolü gerçekleştirildi. Trabzon Valilik Binası’nda Trabzon Valisi Hüseyin Yavuzdemir ve İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı’nın katılımıyla gerçekleştirilen imza törenine Ağaoğlu Şirketler Grubu adına Sayın Nihat Ağaoğlu katıldı.

Selçuklu mimarisinin özelliklerini taşıyacak, 7.200 metrekare alan üzerinde yer alan 24 derslikli “Miktat Ağaoğlu Anadolu Lisesi”nin 3 Milyon YTL’ye mal olması bekleniyor. Teknolojik donanımı ile modern bir eğitim sunacak olan okul, çevre il ve ilçelerden yaklaşık 800 öğrenciye “Anadolu Lisesi”nde okuma imkanı sağlayacak.

2006-2007 eğitim ve öğretim yılında hizmete girmesi hedeflenen “Miktat Ağaoğlu Anadolu Lisesi”nin protokol imza töreninde Ağaoğlu Şirketler Grubu adına  konuşan Sayın Nihat Ağaoğlu “Yeni bir eğitim projesine daha imza atarken Ağaoğlu Şirketler Grubu olarak, ulu önderimiz Atatürk’ün vurguladığı gibi çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmada en önemli aşamalardan birinin eğitim olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyoruz.” dedi. Sayın Nihat Ağaoğlu, eğitime verdikleri destekten ötürü gurur duyduklarını belirterek, ülkesinin geleceğinden sorumlu her firma gibi Ağaoğlu Şirketler Grubu’nun da üzerine düşen misyonu yerine getirdiğini ifade etti.

Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara ile ortaklaşa düzenlediği ilköğretime yönelik “1 Milyon Çocuk, 1 Milyon Aile” deprem eğitimi kampanyası ile Ümraniye’de hizmete girecek 54 derslikli “Asiye Ağaoğlu Lisesi”nin ardından “Miktat Ağaoğlu Anadolu Lisesi” ile eğitime destek veren Ağaoğlu Şirketler Grubu; ileriki dönemlerde yapılacak yeni okul projeleriyle eğitime katkı sağlamayı sürdürecek. Ağaoğlu Şirketler Grubu’nun Ümraniye’deki diğer bir projesi ile yeni ve tam donanımlı bir ilköğretim okulu  hizmete girecek. Bu okul, Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu’nun mezun olduğu Yamanevler İlköğretim Okulu’nun yerine yapılacak. Ağaoğlu Şirketler Grubu, Trabzon’un Of ilçesi Sırağaç Köyü’nde yaptıracağı okul ile 4 okul projesini tamamlamış olacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle