GeriEkonomi Ağaoğlu Suudi işadamı Abdulcevad'a 200 milyon dolarlık daire sattı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  12
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ağaoğlu Suudi işadamı Abdulcevad'a 200 milyon dolarlık daire sattı

Ağaoğlu Suudi işadamı Abdulcevad'a 200 milyon dolarlık daire sattı
refid:23450764 ilişkili resim dosyası

Ağaoğlu’ndan aldığı iki kulenin birini otel yapacak.

Ağaoğlu Grubu’nun Maslak 1453 Projesinden tek kalemde 200 milyon dolarlık satın alma gerçekleştiren gizemli yatırımcı belli oldu. Dün İstanbul’a gelerek gayrimenkullerin tapularını devralan yatırımcının Suudi Arabistan’ın önde gelen kuruluşlarından Globe Holding’inYönetim Kurulu Başkanı Şeyh Ehsan Abdulcevad olduğu öğrenildi.

YATIRIMLAR DEVAM EDECEK

Oğlu Maad Abdulcevad ile İstanbul’a gelen Ehsan Abdulcevad’ın 200 milyon dolarlık ödemeyi de Emlak Konut’a peşin olarak ödedi. Konuyla ilgili ulaştığımız Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlui Şeyh Abdulcevad’ın kimliğini saklamak konusunda bir çekincesi olmadığını belirterek, “Tapuları devralırken bana ‘Türkiye’nin büyümesine ve istikrarına çok güveniyoruz. Daha uzun yıllar burada olacağız. Adımı saklamama gerek yok. Türkiye’de farklı yatırım fırsatlarını değerlendirmeye devam edeceğiz’ diyerek ülkemize olan güvenini gösterdi. Bu satın almanın yeni satın almalara da örnek olacağını düşünüyorum” dedi.

OTEL YAPACAK

Ağaoğlu Suudi işadamı Abdulcevada 200 milyon dolarlık daire sattı

Maslak 1453’ten projesinden iki kule satın alan Şeyh Abdulcevad’ın kulelerden birini yatırım amaçlı olarak konut şeklinde kullanacağı kaydedildi. Abdulcevad’ın diğer kuleyi ise otel olarak işletmeyi planladığı, şimdilik konunun planlama aşamasında olduğu belirtildi.

Denizcilik alanında faaliyet gösteriyor

SUUDİ Arabistan merkezli Globe Holding ağırlıklı olarak denizcilik sektöründe faaliyet gösteriyor. Globe Marin markası altında kuruluşun, 3 büyük liman işletmesi bulunuyor. Kuruluş ayrıca gemi taşımacılığında faaliyet gösteriyor.

Satılık konut ilanları için tıklayın


Yorumları Göster
Yorumları Gizle