GeriEkonomi Ağaoğlu, Ataşehir’de yeni ofis projesine başladı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ağaoğlu, Ataşehir’de yeni ofis projesine başladı

Ağaoğlu, Ataşehir’de yeni ofis projesine başladı
refid:27815894 ilişkili resim dosyası

AĞAOĞLU Şirketler Grubu, ofis pazarının en gözde ilçelerinden Ataşehir’de yeni bir projeye imza atıyor. İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’ne yürüme mesafesinde konumlanan ve 345 bağımsız bölümden oluşan ‘Ağaoğlu My Newwork’ projesinde 350 milyon dolar hasılat bekleniyor

OFİS pazarının Anadolu yakasında en hızlı gelişen ilçesi Ataşehir. bu gelişimde İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’nin etkisi büyük. Gelişimine devam eden bölgede yeni bir yatırım kararı alan Ağaoğlu Şirketler Grubu, ‘Ağaoğlu My Newwork’ ofis projesini hayata geçirecek. İnşaatına başlanan ve Eylül 2016’da tamamlanması beklenen projeden 350 milyon dolar hasılat beklediklerini söyleyen Ağaoğlu Şirketler Grubu CEO’su Hasan Rahvalı, “Projede 62 bin metrekare satılabilir alan var. Ofisleri satıp, ticari birimleri karayacağız. 21 kat ofis dışında 4 kat bazada ticari üniteler bulunacak. 1400 metrekarelik tam kat ofislerin kampanyalı fiyatı 6.5 milyon dolar” dedi.

TİYATRO SALONU OLACAK

345 bağımsız bölümden oluşan Ağaoğlu My Newwork’te ofislerin yanı sıra restoran, kafe ve mağazalar da bulunuyor. Projede yer alması planlanan tiyatro ve sanat galerisi de önemli organizasyon ve etkinliklere ev sahipliği yapması bekleniyor. Projenin konumu, mimari yapısı ve işlevselliği ile diğer projelerden ayrıştığını belirten proje mimarı Ömer Çamoğlu, “My Newwork’te otoparkından terasına kadar tüm detayları düşünülmüş ve doğru planlandı. Ofis ve sosyal donatı alanları için ayrılmış dört katlık otopark alanı, fonksiyonelliğin ön planda tutulduğu mağazalar, meydan bölümünde yer alacak restoran ve kafeleri ile iş dünyası için yeni bir heyecan getirecek” dedi. Projenin İstanbul Uluslararası Finans Merkezi ve yılda 250 etkinliğin yapıldığı Ülker Arena Spor Salonu’na yakın olmasının önemli bir avantaj olduğuna dikkat çeken Ağaoğlu Şirketler Grubu Projeler Koordinatöre Murad Acar ise, projenin yatırımcılara çalışma ve eğlence hayatını bir arada sunduğunu ifade etti.

Geniş sosyal alanlar tasarlandı

DEĞİŞEN ofis anlayışı ile işlevselliğin öneminin arttığını belirten Ağaoğlu Şirketler Grubu Proje Geliştirme Grup Müdürü Gülnur Meraklı, “Optimum kullanımlı, geniş metrekareli ve ferah alanlar üzerine kurulacak My Newwork projesi, günümüz modern ofislerinin vizyonunu taşıyan butik bir proje olarak planlandı. Modern cephe çözümü, fonksiyonel kullanım alanları, otopark imkanları ile konforlu ofisler tasarlandı. My Newwork projesi aynı zamanda hem ofislere hem de çevrede bulunan yerleşik konut alanlarına hizmet edecek sosyal kültürel alanlar, zengin yeme içme birimleri, alışveriş çeşitliliği imkanı sunduğu için merkezi bir cazibe kaynağı olacak” diye konuştu.

Konutta yeni yıl indirimi

İNŞAAT şirketleri 2015 yılına sayılı günler kalan yılbaşı kampanyalarına başladı. Konut alıcını satış ofisine çekmek için farklı ödeme planları sunan şirketler, peşinatları erteliyor, faizi sıfırlıyor.

YÜZDE 12 İNDİRİM

Yeşilyurt İnşaat tarafından Kurtköy’de hayata geçirilen Still İstanbul Diamond projesinde, yılbaşına özel 15 Aralık- 5 Ocak tarihleri arasında tüm konut tiplerinin peşin ödemelerinde yüzde 12 indirim yapılıyor. Fiyatların 209 bin TL’den başladığı Still İstanbul Diamond’da, minimum yüzde 5 peşinatla 24 ay sıfır faiz planı da geçerliliğini koruyor. 64 milyon TL yatırım değeriyle hayata geçirilen proje, 10 bin 500 metrekare arsa alanı üzerinde 29 bin metrekare inşaat alanına sahip. Proje 5 ve 6 katlı 2 blokta toplam 214 konuttan meydana geliyor.

KİRA GARANTİLİ

24 Gayrimenkul tarafından Halkalı’da inşa edilen Cadde 24 projesinde satışı devam eden son 10 dükkân için yılbaşı kampanyası hazırlandı. Kampanya kapsamında dükkânlar 3 yıl kira garantisiyle satılıyor. Dükkânların kiralanmaması durumunda ise kira bedelini firma kendisi ödüyor. 2015 yılının sonbaharında teslim edilecek Cadde 24’de alanları 25 metrekare ila 829 metrekare arasında değişen 72 dükkân bulunuyor.

HARAMİDERE’DE 1572 DAİRE

Hiper Gayrimenkul tarafından Haramidere Parklar mevkiinde hayata geçirilen Future Park projesinde yüzde 25 peşinatla 42 ay sıfır faizle ev sahibi olunabiliyor. Projede fiyatlar 147 bin TL’den, peşinatlar 36 bin 750 TL’den, günlük taksitler ise 87 TL’den başlıyor. İnşaatına Mayıs 2013’te başlanan Future Park’ta alanları 50 ila 196 metrekare arasında değişen 1+0’dan 4+1’e kadar farklı konut tipleri yer alıyor. 35 bin metrekare arsa alanı üzerinde, 265 bin metrekare inşaat alanına sahip olan Future Park; 11, 25 ve 30 katlı 9 blokta 1572 konuttan meydana geliyor.

FAİZİ SIFIRLADI

Baysaş İnşaat, Fikirtepe’de inşa ettiği İstanbul 216 projesinde uyguladığı yüzde 30 peşin 36 ay vade farksız taksit imkânını yeni yıla da taşıyor. İnşaatına Eylül 2014 tarihinde başlanan İstanbul 216, 47 bin metrekare satılabilir alan; 42 bin metrekare ortak-sosyal alan ve 4 bin 500 metrekare yeşil alana sahip bulunuyor. Yaklaşık 28 ay sonra teslim edilmesi hedeflenen projenin sosyal alanlarında açık ve kapalı havuz, fitness, sauna ve çocuk oyun alanları bulunuyor. Metrobüs, metro ve marmaray gibi ulaşım akslarına yakınlığıyla dikkat çeken İstanbul 216’da metrekare birim fiyatları 6 bin 250 TL ila 8 bin 500 TL arasında değişiyor.

PEŞİNAT YOK

Gülsa İnşaat ve Bay Yapı Ortaklığı tarafından Kartal’da hayata geçirilen Gökdeniz Kartal’da, 15 Ocak 2015 tarihine kadar sıfır peşinatla satılıyor. Bu kampanya ile konut alıcıları hiç peşinat vermeden konut sahibi olabiliyor. Kartal Esentepe Mahallesi’nde yükselen projede dileyen müşteriler 52 ay sıfır faiz kampanyasından da yararlanabiliyor. 26 katlı 2 bloktan meydana gelen Gökdeniz Kartal’da 204 konut bulunuyor. 70 milyon TL’lik yatırım değeri ile inşaatına Mayıs 2014’te başlanan projenin, Şubat 2016’da sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor.

ÖDEMELER ÖTELENİYOR

Erguvan İnşaat&Demirbaş Yapı Ortaklığı, satışı devam eden W Roof, Avlu Kurtköy ve W Loft Dragos projelerinde uyguladığı yılbaşı kampanyası kapsamında kredi ödemelerini 3 ay öteliyor. Mevcut projelerden konut alanlar, kredi ödemelerine 3 ay sonra başlıyorlar. Firma, tüm projelerinde anlaşmalı bankalardan 0.85 faiz oranında kredi kullandırıyor. Yüzde 85’i satılan W Roof projesinde fiyatlar 240 bin TL ila 530 bin TL arasında; yüzde 35’i satılan Avlu Kurtköy projesinde fiyatlar 211 bin TL ila 518 bin TL arasında; yüzde 20’si satılan W Loft Dragos projesinde ise fiyatlar 305 bin TL ila 943 bin TL arasında değişiyor. Mimar Aykut Akın imzası taşıyan 132 konutluk Avlu Kurtköy, 7 bin 200 metrekare arsa alanı üzerinde 19 bin metrekare inşaat, 450 metrekare sosyal tesis, 3 bin metrekare yeşil alan ve bin 300 metrekare ticari alana sahip. Projenin 2016 yılının mayıs ayında sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle