GeriEkonomi Ağaoğlu, 1.5’er milyon dolar verecek 25 tane komşu arıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ağaoğlu, 1.5’er milyon dolar verecek 25 tane komşu arıyor

Ağaoğlu, 1.5’er milyon dolar verecek 25 tane komşu arıyor

Villaların fiyatları KDV hariç 1 milyon 550 bin dolar ile 1 milyon 600 bin dolar arasında değişiyor. Ağaoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, “Bu projeyi oturmaya hazır hale getirmeden satışlara başlamak istemedik çünkü kısa sürede satışını tamamlamak gibi bir iddiamız yok. Her parayı verene de satmayacağız. Çünkü kardeşim de ben de burada oturacağız. Bu nedenle komşularımızı seçeceğiz, burada uyum arıyoruz” dedi.

İnşaat sektöründeki vergi yükünün çok ağır olduğuna da değinen Ağaoğlu, “Kısa bir zaman önce 150 metrekarenin üzerindeki dairelerde KDV oranı yüzde 8’e indirilmişti. Projemiz hazır olmasına rağmen villaları o dönemde satışa çıkarmadık. Çünkü hem projemizi son aşamaya kadar tamamlamak istedik hem de KDV indirimlerinin devam edeceğini düşündük. Şimdi buradan villa alan, yaklaşık 300 bin dolar civarında KDV ödemek zorunda kalacak. Oysaki vergilerin aşağı çekilmesi devletin gelir kaybına değil kazancına neden olur” diye konuştu.

Ağaoğlu, son 3-4 ay içinde 2 binin üzerinde konut satışı yaptıklarını belirterek şöyle devam etti: “Arazi stoğumuzu krizde de artırdık. Kriz fırsatçısı değiliz ama önümüzdeki yıla kadar Avrupa yakasında devreye girecek 7-8 tane daha projemiz olacak. Her erittiğimiz arazi stokunun yerine iki arazi koyuyoruz. Krizde, 300 milyon doların üzerinde arazi yatırımı yaptık. 15 yıl sonra proje yapmayı düşündüğümüz yerlere bile arazi yatırımı yapıyoruz.”

Ali Sami Yen ile Seyrantepe ayrılmalı

ALİ Sami Yen stadının yanında bulunan eski Likör fabrikası arazisinin imar planı değişikliğine ilişkin yürütmeyi durdurma kararı ile ilgili konuşan Ağaoğlu, Ali Sami Yen stadı ile Seyrantepe projesinin birbirinden ayrılması gerektiğini ifade etti. TOKİ’nin Ali Sami Yen’i müteahhitlik aracılığıyla ile yaptırmasının daha sağlıklı olacağını söyleyen Ağaoğlu, “Bu durumda iki projede birbirini etkilememiş olur. Biz de sivil toplum kuruluşları da çok sağlıklı çalışmıyor. Bu tür projelerin önünde yargı engellerinin olmasını kabul edemiyorum” dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle