GeriEkonomi Afet Bilinci Kazandırır yarışması
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Afet Bilinci Kazandırır yarışması

Aksigorta, AKUT’la birlikte, “Hayata Devam Türkiye” deprem simülatör tır’ı ile toplumu başta deprem olmak üzere afetler konusunda bilinçlendirmek amacıyla il il gezerken, Facebook kullanıcılarını da, “Afet Bilinci Kazandırır” yarışması üzerinden sanal bir yolculuğa çıkmaya davet ediyor.

Yarışmaya katılıp, soruları yanıtlayan kullanıcılar, hem afet bilincini arttıyor hem de iPad Mini kazanma şansı yakalıyor. “Hayata Devam Türkiye” tırı ile eşzamanlı başlayan ve gidilen her ilin ayrı bir oyun olarak kurgulandığı Aksigorta “Afet Bilinci Kazandırır” Facebook yarışmasında, İstanbul Avrupa Yakası, Zonguldak, Rize, Kahramanmaraş ve İstanbul Anadolu Yakası etapları bulunuyor.

Kullanıcılar her etapta deprem etkisini hissedecekleri farklı iki konseptle karşılaşıyor.Türkiye’de afet bilincini yükseltmek üzere AKUT ile beraber 2010 yılında “Hayata Devam Türkiye” projesini başlatan ve geçtiğimiz 3 yıl boyunca 30 il, 150 ilçede yaklaşık 3 milyon kişiye ulaşan Aksigorta, sosyal medya aracılığı ile bilinçlendirme çalışmalarını daha geniş kitlelere  yaymayı amaçlıyor. 4. etabı İstanbul’dan başlayan proje kapsamında 22 il ve 22 ilçeye gidilecek.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle