GeriEkonomi Adapazarı’nın kapasitesi 3 modelle 300 bin olacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Adapazarı’nın kapasitesi 3 modelle 300 bin olacak

Adapazarı’nın kapasitesi 3 modelle 300 bin olacak
refid:21157909 ilişkili resim dosyası

Toyota Avrupa Satıştan Sorumlu Avrupa Başkan Yardımcısı Karl Schlicht, 2006 yılında Güney Afrika‘ya kaydırılan Corolla üretiminin yeniden Türkiye’ye dönecek olmasına rağmen, Adapazarı fabrikasında halen doldurulması gereken kapasite olduğunu söyledi.

Schlicht, “Türkiye’de Verso üretimine devam ediyoruz. Ancak halen Türkiye’de üretim kapasitemiz olduğu için daha başka neler yapabiliriz diye de çalışıyoruz. Türkiye’de üçüncü bir modelin üretimine hazırlanıyoruz” dedi.

Toyota olarak amaçlarının her zaman üretim kapasitesini en efektif olacak şekilde fabrikalarımız arasında dağıtmak olduğunu vurgulayan Schlicht şöyle konuştu: “Türkiye’de üretimine son verdiğimiz Corolla’yı da yeniden Türkiye’de üretmeye başlayacağız. Ekim ayından itibaren İngiltere’de üretimine başlanacak yeni nesil Auris ile birlikte, sonbahara doğru Türkiye’deki Auris üretimi de yavaşlatarak durduracağız. Bu model yerini Corolla’ya bırakırken, Adapazarı’nda kapasiteyi 300 bin adetler seviyesine getirecek olan üçüncü bir modelin üretilmesi için de gerekli çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle