GeriEkonomi Acarlar Makine’nin tamamı Fransız devin oluyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Acarlar Makine’nin tamamı Fransız devin oluyor

Acarlar Makine’nin tamamı Fransız devin oluyor

15 yıl önce Acar Ailesi tarafından kurulan Acarlar Makine’nin tamamın Fransız devi alıyor. Rekabet Kurulu’nun da onay vermesi ile birlikte hisse devir işlemi yapılacak.

ACARLAR Dış Tic. Ve Makina San. AŞ’nin paylarının Fransız Haulotte Group SA tarafından devralınması için Rekabet Kurumu’na başvuruda bulunuldu. Ağustos 2003 yılında kurulan Acarlar Makine’nin yüzde 50 hissesi, 4 yıl önce Haulotte Group’a satılmıştı.

Gelinen aşamada, taraflar hissenin tamamının Haulotte Group’a devri konusunda el sıkıştı.

Acarlar Makine, Haulotte Group’un yanı sıra Danimarkalı Omme Lift, Alman Teupen ve (Almanya), Ruthmann ile İngiliz Unic Cranes’in, personel yükseltici
platformlarının Türkiye ve Türki Cumhuriyetler distribütörlüğünü yürütüyor.

Acarlar Makine’nin tamamı Fransız devin oluyor

ASIRLIK DEV

Acarlar Makine’nin tamamına sahip olmaya hazırlanan Haulotte Group, Fransa’nın önde gelen şirketlerinden biri konumunda. Grubun temeli 1881 yılında atıldı.

ACAR AİLESİ KURDU

Acar Ailesi'nin 15 yıl önce kurduğu Acar Makine'nin Fransız Haulotte ile işbirliği ise 10 yılı aşıyor. Özellikle hızlı demir yolu hatları projelerinde işbirliği yapan iki şirketin, makaslı platform ve eklemli platformları kullanıldı. İki şirketin iş birliği, tren hattı projeleri yanı sıra bir dizi alt yapı projelerinde de işbirliği yaptı. Osman Gazi köprüsünün son köprü tabliyesi de Acar Makine tarafından yerleştirildi. 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle