GeriEkonomi 911’i arayan kedi!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

911’i arayan kedi!

Dünyada her gün ilginç binlerce şey oluyor. İşte aşağıda onlardan bazıları ve bir tanesini okuyacaksınız.

Dün, dünyada binlerce komik şey oldu.  Örneğin dün, ABD’nin Ohio eyaleti Columbus kenti polisi için inanılmaz bir gündü. Çünkü o gün, 911’e gelen bir yardım çağrısını yanıtlamak için bir eve giren polis memuru, yatağın yanında, tekerlekli sandalyesinden yuvarlanmış halde baygın yatan Gary Roshein’i ve telefonun başında bekleyen sarman bir kedi gördüğünü rapor etmiş. Polise göre 911’i arayan kediymiş!

Ya da mesela son yapılan bir çalışma ABD’de 1998 yılından bugüne, amigo kızlardaki yaralanma vakalarının neredeyse iki katına çıktığını, ortaya koymuş. Yapılan araştırmaya göre maç aralarında zor figürler sergileyen amigo kızların üçte ikisi bir yaralanma olayı yaşamış. Eski bir Amigo kız olan Erin Brooks ise ‘Amigo kızlık artık eskisi gibi değil’ demiş.

Mesela Kuzey Amerika’nın efsanevi yaratığı ‘Koca Ayak’ın Malezya’da görüldüğünü biliyor musunuz? Dün hem yerel hem de resmi medya tanımlanamayan, vücudu tüylerle kaplı, insan benzeri, iki ayak üstünde yürüyen bir yaratık görüldüğünü yazdı.

Yada dün Türkiye’de yerel ve resmi haber kaynakları İstanbul Borsası’nın günü 40,465 puandan yüzde 2.2 oranında bir yükselişle tamamladığını ve işlem hacminin de 1.26 milyar YTL olduğunu yazdı.

Ardı ardına sıraladığımız bu haberlerin ortak bir noktası var. O da şu:
Tüm bu haberler, gerçekdışı ve asla olamazmış gibi görünseler de tamamen gerçek.
Elbette, arayan gerçekten kedi miydi, amigo kız olmak hakikaten riskli bir iş mi, yada Koca Ayak Malezya’ya mı kaçtı, bilemem. Ama bildiğim İstanbul Borsası’nın rekor seviyeden kapandığı, üstelik aynı gün seans içinde neredeyse 41 bin puan seviyesini gördüğü ve bunun da gerçekten yaşandığı…
Acaba, bu hareketin arkasından hızlı bir kar satışının gelmeyeceğini iddia edecek biri var mıdır?
Yılın ilk ayı…
Haftanın son işlem günü…
Yabancılar geldi…
Yabancılar gitti…
Bu ayrımların tamamen, aslında çok az şey söylenebilecek bir piyasada, konuşuyor ve bir şeyler anlatıyor gibi görünmek için kullanılan fast-food tanımlamalar olduğunu itiraf etmenin zamanı geldi.
Para kazanmanın zamanı olmaz.
Yılın son günü de ilk günü de para kazanmak ve yatırım yapmak için iyi bir gündür.
Hem zaten Türkiye’ye yatırım yapan fonların tatil yaptığını mı sanıyorsunuz. Boşuna Londra, Paris, Frankfurt ya da New York tatillerine bakmayın.
Cayman’da,  İrlanda’da ya da Kıbrıs’ta tatil olmuyor çünkü.
Galiba ‘bıyıklı yabancı’ terimini kaldırdığımız raftan indirmenin de zamanı geldi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle