GeriEkonomi 82’lik milyarder âşık
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

82’lik milyarder âşık

82’lik milyarder âşık
refid:24760579 ilişkili resim dosyası

George Soros, 41 yaşındaki kız arkadaşı Tamiko Bolton ile evleniyor.

82 yaşındaki milyarder yatırımcı George Soros, yarı yaşındaki sevgilisi Tamiko Bolton ile bugün dünya evine giriyor. Geçtiğimiz yıl nişanlanan George Soros ve 41 yaşındaki kız arkadaşı Bolton, Soros’un New York’taki malikânesinde 3 gün
3 gece düğün yapacak.

ÜNLÜ milyarder George Soros, 41 yaşındaki kız arkadaşı Tamiko Bolton New York’ta dünya evine giriyor. Çifte yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre Bolton ve Soros’un düğünü için 1000 kişilik davetiye basıldı. Ancak çiftin nikah törenlerine yalnızca birkaç yüz kişi davet edildi. Düğün davetiyelerinin üzerine hediye alınmaması gerektiği notunu düşen çift, davetlilerden hediye almak yerine hayır kurumlarına bağışta bulunmalarını istedi.

CANLI ÇİÇEKLERLE SÜSLENECEK

Ayrıca çiftin yakın dostları ve akrabalarının katılacağı düğünde renk uyumu ön planda olacak. Davette servis yapacak garsonların kıyafetlerinin renginden düğünde servis edilecek yiyeceklerin nereden temin edileceğine kadar her türlü detayla bizzat kendi ilgilenen Tamiko Bolton, süslemelerin ise sadece mevsimlik canlı çiçeklerle yapılmasını talep etti.

5 ÇOCUĞU BULUNUYOR

Daha önce 2 kez evlenen Soros’un, 1983 yılında boşandığı ilk eşi Annaliese Witschak’dan 5 çocuğu var. Soros, çocuk sahibi olmadığı ikinci eşi Susan Weber Soros’dan ise 2005 yılında boşanmıştı. Soros Fon yönetimi şirketinin sahibi olan George Soros, bugün 20 milyar dolarlık servetiyle ile ABD’nin en zenginleri arasında yer alıyor. Forbes dergisi tarafından en son hazırlanan ABD’nin en zenginleri listesinde 20. sırada yer alan Soros, tüm dünyada “para sihirbazı” adıyla tanınıyor. Bugüne dek yaptığı işlerle ABD’nin en büyük yatırımcısı unvanını alan Soros, adını tüm dünyaya ise 20 yıl önce İngiltere Merkez Bankasına kafa tutmasıyla duyurdu.

Oxford’da ekonomi eğitimi

1930’da Macaristan’da, Musevi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen George Soros, 1947 yılında İngiltere’ye göç etti. Oxford Üniversitesinde ekonomi okuyan Soros, 1956’da ABD’ye gitti. Para piyasalarında ve borsalarda büyük paralar kazandı. Soros, dünyanın en ünlü zenginleri arasında yer alıyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle