GeriEkonomi 80 milyon dolarlık yatırım Sheraton’a emanet
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

80 milyon dolarlık yatırım Sheraton’a emanet

80 milyon dolarlık yatırım Sheraton’a emanet

Yaklaşık 80 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen Güray Group’un Esenyurt’taki Nidya Tower projesindeki otel ve rezidanslar için Marriott Hotel grubuna bağlı Sheraton ile anlaşma imzalandı. Bu anlaşma ile Sheraton Hotel’in Türkiye’deki otel sayısı da 8’e yükselmiş oldu. Ayrıca, ‘The Residences at the Sheraton’ markası da ilk kez bu proje ile Türkiye’ye giriş yaptı.

GÜRAY Group’un Esenyurt-Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi yanında yer alan Nidya Tower projesi içindeki otel ve rezidanslar için Marriott Hotel grubuna bağlı Sheraton’la anlaşma imzalandı. 80 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen proje içinde 1+1’den başlayan ve farklı ebatlarda 232 rezidans yer alırken, otel kısmında ise 268 oda, 25 toplantı salonu ve 1000 kişilik çok amaçlı salon bulunuyor.

600 KİŞİYE İSTİHDAM
Projeyle ilgili bilgi veren Güray Group Yönetim Kurulu Başkanı Gürel Aydın, yatırımcıların ve ailelerin yoğun ilgi gösterdiği Sheraton Residence markasını Türkiye’ye getirmiş olmaktan son derece mutlu olduklarını belirtti.

Aydın, “Esenyurt son yıllarda, üçüncü havalimanı TEM Otoyolu, Kanal İstanbul ve metro ile değeri artan ve buna paralel olarak saygın eğitim ve sağlık kurumları ile uluslararası markaların yatırımlarını taşıdığı bir bölge haline geldi. Biz de bu gelişen bölgeye Sheraton Hotel ve Sheraton Residence markasını getirmenin mutluluğu içindeyiz. İş birliğimizin hayırlı olmasını diliyoruz” dedi. Proje tamamlandığında 600 kişiye istihdam sağlanacağına dikkat çeken Aydın, “Ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam edeceğiz. Nidya Hotels markası ile 27 yıldır turizm sektöründe faaliyet gösteren grubumuz, dünyanın 127 ülkesinde 6 bin 500 tesisi bulunan Marriott Hotels ile anlaşarak bu güçlü markaların rekabet avantajlarından faydalanmayı hedefliyor” diye konuştu.

80 milyon dolarlık yatırım Sheraton’a emanet

TÜRKİYE’YE İLK KEZ GELDİ
Marriott International Geliştirme Başkan Yardımcısı Poğda Demircan da, “Güray Group ile yapmış olduğumuz anlaşmadan son derece memnunuz. Bu anlaşma ile Türkiye’de 8’inci Sheraton Hotel anlaşmamızı yaptık. Bizim için farklı olan ise uzun süren çalışmaların ve değerlendirmelerin sonunda Güray Group ile birlikte hareket ederek dünyada farklı ülkelerde yer alan ‘The Residences at the Sheraton’ rezidans marka ve konseptimizi Türkiye’ye ilk kez bu iş birliği ile getirmek oldu. Marriott olarak Türkiye’ye inanıyor ve hızla büyümeye devam edeceğimizi belirtmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle