GeriEkonomi 8. kez Türkiye'de! Alanya'ya demirledi...
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

8. kez Türkiye'de! Alanya'ya demirledi...

8. kez Türkiye'de! Alanya'ya demirledi...

Lübnan'ın başkenti Beyrut'tan Alanya Limanı'na sefer düzenleyen Med Queen adlı kruvaziyer, kente 8'inci seferini gerçekleştirdi. Eylül ayına kadar 6 sefer daha yapacak olan gemi, her seferinde yaklaşık 250 yolcuyu ilçeye getirecek.

 ANTALYA’nın Alanya İlçesi’ne, Lübnan’ın başkenti Beyrut’tan gelen Bahama bandıralı ’Med Queen’ adlı kruvaziyer gemi 8’inci kez demir attı.

Bahama bandıralı Med Queen adlı lüks kruvaziyer gemi Lübnanlı 260 turist ve 150 mürettebatı ile sabah saatlerinde Alanya Limanı’na demirledi. Karaya ayak basan turistlerin bazıları çarşı merkezini gezerek alışveriş yapmayı tercih ederken bazı turistler ise tur otobüsleriyle tarihi ve ören yerlerini tura çıktı. Lüks gemi Alanya’daki süresini tamamlamasının ardından Kıbrıs’ın Limasol şehrine gitmek üzere hareket etti.

Lübnanlı turistleri taşıyan geminin 6 kez daha Alanya Limanı’na demirleyeceğini belirten şirketinTürkiye Temsilcisi Bassam Hage şunları söyledi: "Med Queen adlı gemimiz Alanya’ya Beyrut’tan gelen ilk ve tek gemidir. Yaklaşık 250 misafiri her hafta Alanya’ya getiriyoruz ama, Alanya’ya sadece misafir getirmekle kalmıyoruz. Mürettebatımızın birçoğu da Türklerden oluşuyor. Firmamız Alanya’yı seçti ve uzun süredir geliyor. Lübnan’dan gelen tek gemiyiz."

8. kez Türkiyede Alanyaya demirledi...

'HER LİMANDA 500-1000 DOLAR'

Gemide Lübnanlı turistlerin dışında diğer milletlerden de turist ağırladıklarını anlatan Hage şöyle devam etti:

"Ürdün, Mısır, Kuveyt, Katar, Suudi Arabistan, Irak gibi pek çok ülkeden misafir getiriyoruz. Misafirlerimiz çok fazla tura çıkıyor ve alışveriş yapıyor. Bunun yanında mürettebat olarak bizler de Alanya’dan meyve alıyoruz, ürünleri çok güzel. Bu 8’inci seferimiz. Geminin tüm meyve ihtiyacını buradan alıyoruz. Seferlerin desteklenmesi gerekiyor. İlk seferimizde bizi mehter takımı ile karşıladılar. Buradaki tek sıkıntı gemi çok fazla maliyet ödüyor. Yunanistan’da fiyatlar yarı yarıya. Üstelik maliyetlerin yarısını da Yunan hükümeti ödüyor. İnşallah Türk devleti de bu konuda bir adım atar. Bu gemilerin daha fazla gelmesi için bu çok önemli. Çok yüksek maliyetlere rağmen bizim ısrarımızla geliyorlar. Alanya’nın bu anlamda çok büyük potansiyeli var. Bizimle gelen misafirler neredeyse kişi başı her limanda 500 ile 1000 dolar arası harcama yapıyor. Turistler harcıyor."

8. kez Türkiyede Alanyaya demirledi...


Sezon boyunca Alanya Limanı'na 14 kez demir atacak geminin, 350 kişilik yolcu kapasitesine sahip olduğunu ifade eden Orlandini, "150 mürettebatı bulunan gemiden inerek karaya ayak basan turistler Alanya'nın tarihi ve turistik yerlerini gezerek alışveriş yapıyor. Bunun yanında mürettebat ve gemi olarak bizler de Alanya'dan meyve alıyoruz ve ürünleri çok güzel." dedi.

8. kez Türkiyede Alanyaya demirledi...

Geminin 6 kez daha Alanya Limanı'na yanaşacağını aktaran Orlandini, Alanya'ya sadece misafir getirmekle kalmadıklarını, mürettebatın bir çoğunun da Türkler'den oluştuğunu bildirdi.

8. kez Türkiyede Alanyaya demirledi...

8. kez Türkiyede Alanyaya demirledi...


8. kez Türkiyede Alanyaya demirledi...

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle