GeriEkonomi 66 milyon liralık yeni ‘terminal’
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

66 milyon liralık yeni ‘terminal’

66 milyon liralık yeni ‘terminal’
refid:24712729 ilişkili resim dosyası

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman’da toplu açılış törenlerine katıldı.

2011 yılında yapımına başlanan ve 66 milyon liraya mal olan 1 milyon yolcu kapasiteli Adıyaman Havalimanı’nın 2 bin 500 metreye çıkarılan pist ve terminal binası törenle açıldı. Erdoğan, daha önce Adıyaman Havalimanı terminal binasının bin metrekarelik alanda hizmet verdiğini belirterek, şunları söyledi:

“Daha önce bin metrekarelik ve çok yetersiz olan havaalanı hizmet binasını 23 bin metrekare büyüklüğünde nitelikli bir havalimanı terminal binasına dönüştürdük. Tabii ki pistlerde genişleme çalışması da yapıldı. Yeni havalimanının tüm Adıyamanlılara ve milletimize hayırlı olsun.”

Erdoğan ve yanındakiler daha sonra Adıyaman Valiliği önünde yapılacak toplu açılış törenine katılmak kent merkezine hareket etti.

DIŞA AÇILAN KAPI

Sera İnşaat tarafından yapımına Nisan 2011’de başlayan proje, iç hatların yanı sıra gelecekte başlaması hedeflenen dış hat operasyonunun da tek çatı altında gerçekleştirilmesini sağlıyor. Terminal binasında gidiş katında 2 bin 267 metre karelik check-in salonu bulunuyor. 14 banko yolcuların uçağa biniş işlemlerinin yapılmasını sağlayacak. Gidiş katında ayrıca 10 bilet satış bankosu, 3 yolcunun kendi check-in’i yapmasını sağlayacak kiosk de yer alıyor. Havalimanı’na gelenler 37 bin metre karelik otoparktan yararlanabilecek.

Adıyaman'daki satılık konut ilanları için tıklayın


Yorumları Göster
Yorumları Gizle