09 Ekim 2015 Cuma 11:51
İstanbul 22ºC
IMKB 82406 / 0,5 $ 1.7690 / %0 2.3580 / %-0,42 Altın 95,69 / %0,67 € / $ 1.3343 / %-0,32 ADnet  
Reklam için
» Seçim geçti sıkıntı geçmedi
» Seçim piyasaları nasıl etkileyecek?
» Yastık altından altın çekecek
» Hollande'ın büyüme formülü
» Borsa 20 yıllık rekoruna yaklaştı
» Yunanistan seçimleri piyasalara yaradı
» Dünya liderleri Meksika'da
» İspanya'da borçlanma maliyeti rekor düzeyde
» İngiltere'nin ticaret açığında büyük artış
» Moody's Nokia'yı 'çürüğe' çıkardı
AJANDA
HİSSELER
YAZARLAR
İMKB II. SEANS
İMKB A-F
İMKB F-M
İMKB M-Z
Yatırım Fonları
A TİPİ FONLAR
B TİPİ FONLAR
SERBEST DÖVİZ
ÇAPRAZ KURLAR
ALTIN FİYATLARI
MB KURLARI
Yenibiriş
Emlak
Oto
Tatil
Sayfa satışları
Anneyiz.biz
En iyi on
Hürriyet Kurumsal
Hürriyet Almanya
Hürriyet USA
Okur Temsilcisi
Reklam
Bize Ulaşın
 
Önceki Haber     Sonraki Haber

e-imzası olana bankaya gitmeden ATM’den kredi

 
e-imzası olana bankaya gitmeden ATM’den kredi İş Bankası, elektronik imzanın (e-imza) günlük hayatı ne kadar kolaylaştıracağını gösteren bir projeye imza atıyor. e-imzası olanlar artık banka şubesine gitmeden, herhangi bir kağıda imzasız 5 bin YTL’ye kadar kredi kullanabilecek. e-imzası olanlar kredi başvurusunu yaptıktan sonra, paralarını ATM’den çekecek.

TÜRKİYE İş Bankası, elektronik imzayı bankacılık işlemlerine uygulayarak nakit kredi kullanma dönemini başlattı. Elektronik imza uygulaması ile banka müşterileri, banka şubesine hiç gitmeden, günün her saatinde kredi başvurusunda bulunup, bir kaç dakika içinde kredi alabilecekler. İstenilen kredi birkaç dakika içinde müşterinin hesabına geçirilecek. Ayrıca isteyenler kredilerini bankamatik kartları olmadan da cep telefonu aracılığıyla bankamatiklerden nakit olarak da çekebilecek.

EN FAZLA 5 BİN YTL KREDİ: İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hülya Altay, Türkiye İş Bankası’nın elektronik imzayı bankacılık işlemlerine taşıyan ilk kuruluş olarak yepyeni bir dönemi başlattığını söyledi. e-imza ile kredinin limiti 5 bin YTL, normal banka kredilerinde 70-190 YTL arasında uygulanan kredi masrafı ise e-imzalı nakit kredide 20 YTL olarak belirlendi. Hülya Altay, "Elektronik imza ile haftanın her günü, günün her saati kredi almayı mümkün hale getiriyoruz. Bu uygulama ile artık kredi başvurusunda ya da krediyi kullanırken şubeye gitme zorunluluğu ortadan kalkıyor" dedi.

İNSANSIZ BANKACILIK: Hülya Altay, "İnternetten kredi başvurusu yapılabilen, insansız, dijital ve mobil iletişimin içiçe geçtiği ilk bankacılık uygulaması olacak. Bu uygulama ile bankacılık işlemlerine yeni bir boyut getiriyoruz. Bankacılık işlemlerinde talimat vermekten, kredi işlemlerine kadar pek çok işlemin gerçek anlamda banka şubelerine gitmeden yapılabileceği bir dönem başlıyor. Elektronik imzayı bankacılık sistemine adapte ederek kısa sürede kapsamı genişleyecek yeni bir dönemi başlatmış oluyoruz" diye konuştu.

E-İMZA İLE İMZALANACAK: İş Bankası Bireysel Krediler Müdürü Ömer Çelebi, elektronik imza kullanımının, daha kolay ve hızlı hizmet alımını sağlayarak, müşteri memnuniyetini artıracağını söyledi. Çelebi, yasal düzenlemeler nedeniyle mutlaka şubelere gidilerek ve okunarak imzalanması gereken belgelerin, elektronik imza ile sayesinde şube dışı bankacılık işlemlerinde yeni dönem başlattığını belirtti.

YIL SONUNDA 1 MİLYON KİŞİ: İş Bankası Yazılım Geliştirme Müdürü Hakan Aran ise Türkiye’de şu anda mobil imza kullanıcısı sayısının bin kişi civarında olduğunu, uygulama ile yıl sonuna kadar 1 milyon kişinin, 2008 sonuna kadar da 2 milyon kişinin elektronik imzaya sahip olmasını beklediklerini söyledi.
  Yorum Sayısı 3 / 5     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Diğer Yorumlar
Adige sale ('mduman' tüm yorumları) 11/04/2007 - 10:59
Her aşama teknolojik olarak bir gelişmişlik olsa da insan için işsizlik. Ne kadar kötü bir çelişki.
batuhan miralay ('batuhanmiralay' tüm yorumları) 11/04/2007 - 10:52
DÜNYA PARASI OLANA GÜZEL.BUDA PARASI OLANLARA.....
buğra alone ('soloportko' tüm yorumları) 11/04/2007 - 10:17
Kredi çekmesi kolayda ödemesi nasıl olacak..faizi ne olacak...
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Hürriyet veya hurriyet.com.tr sorumlu tutulamaz.
  Yorum Sayısı 3 / 5     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Diğer Yorumlar
          Vuslat Doğan      Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Anneyiz.biz Hürriyet Oto İddaa Avrupa Birliği DYH