GeriEkonomi 54 açılışı ‘plaka’ya uydurdu ‘tilki-koruk üzüm’ örneği verdi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

54 açılışı ‘plaka’ya uydurdu ‘tilki-koruk üzüm’ örneği verdi

54 açılışı ‘plaka’ya uydurdu ‘tilki-koruk üzüm’ örneği verdi

Sakarya’da kentin plakasına denk gelen sayıda 54 açılış yapan Başbakan Tayyip Erdoğan, muhalefetin bu açılışa yönelik eleştirilerine, “Tilki erişemediği üzüme koruk der” yanıtı verdi. Erdoğan, “Çalış senin de olsun, niye kıskanıyorsun” yanıtı verdi.

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya’nın plaka numarasına denk düşen, 54 ayrı eser ve hizmetin toplu açılışını yaparken, bunların yatırım tutarının 212 milyon lira olduğuna dikkat çekti. Erdoğan, “Çankaya’da, bütün parti yöneticilerini, milletvekillerini, bütün teşkilatı toplayarak küçücük bir parkın açılışını yapanlar, şimdi çıkmış, bizim açılışlarımızı güya eleştiriyorlar. Atalarımızın güzel bir sözü var. La teşbih. Benzetmiyorum, alınmasınlar, onlar için böyle bir şey söylemiyorum ama ‘Tilki erişemediği üzüme koruk’ der. Sen çalış, senin de olsun. Niye kıskanıyorsun” dedi.
Tek tek vakit yetmez
Açılışlarda vatandaşla kucaklaştıklarını ve buluştuklarını, açılışını yaptıkları eserleri tek tek saymaya bile vakitleri yetmediğini ifade eden Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: “Biz bugün Sakarya’da 54 açılış diyoruz. Aslında, detayına girildiğinde yüzlerce açılış. Gittiğimiz her ilimizde bu şekilde açılış yapıyoruz. 30, 50, 100 kalem vesaire. Her zaman söylüyorum; bizim eserlerimize, bizim yaptıklarımıza, bizim Türkiye’ye kazandırdıklarımıza, bunların hayalleri dahi erişemez. Anamuhalefet partisi genel başkanı geçen günlerde Erzurum’a gitti. Erzurum’un nasıl değiştiğini görmüyor. Denizli’ye gidiyor, Denizli’deki yatırımları görmüyor. Sakarya’ya geliyor, Sakarya’daki hizmetleri görmüyor. Çünkü görmeye göz gerek, göz. Sezmeye, hissetmeye öz gerek öz. Bunlar bir tek daire inşa edebilseler, tam kadro gidip açılış yaparlar. Biz 480 bin daire inşa ediyor ve açılışına yetişemiyoruz. TOKİ, Cumhuriyet tarihini gümbür gümbür aşıyor. Kentsel dönüşümle 81 ili değiştiriyor.”
Çok çalışarak Türkiye’yi Cumhuriyet’in 100’üncü yıl dönümünde dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına sokacaklarını ifade eden Erdoğan, şunları söyledi: “Bu yan gelip yatarak değil, çalışarak olur. ‘Aceleniz ne’ diyorlar. Bunların yapısı, mantığı bu. Televizyonları dinliyorsanız, hep bunu söylüyorlar; ‘aceleniz ne? Gece bir ikilere kadar niye çalıyoruz?’ Tamam kardeşim, siz çalışmayın, biz çalışacağız. Bizim işimiz var. Bizi halkımız çalışın diye gönderdi, yan gelin yatın diye göndermedi. Sanki çok çalışıyorlar, salı, çarşamba, perşembe. Dünyanın neresinde var böyle bir şey. 4 gün zaten çalışmıyor parlamento. Bu ara dedik ki, ‘cuma da, cumartesi de, pazar da çalışacağız, gerekirse pazartesi de çalışacağız.’ Çok çalışacağız.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle