GeriEkonomi 5 mecburi standartta değişiklik
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

5 mecburi standartta değişiklik


Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, 1 adet mecburi standardı yürürlükten kaldırırken, 5 adet mecburi standartta değişiklik yaptı.

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan tebliğlerine göre, ''Sargısız Tip 2 Potansiyometreleri'' standardı bugünden itibaren yürürlükten kaldırıldı.

''Anten yükselteçleri 30 MHz-1000 MHz Frekans bölgesinde ses ve televizyon yayınlarını almakta kullanılan'' standart ile ''Antenler oto radyo antenleri'' standardında değişiklikler yapıldı. Buna göre, yüktelteçler ile oto radyo antenlerinin üzerinde firmanın kısa adı ve adresinin yanı sıra ürünün sınıf, tip ve türünü, anten seri numarası, marka ve modelini belirtir işaret ve semboller ile antenin çalışma frekansı bandı (VHF-UHF şeklinde) ve kazancını (dB olarak) belirtir bilgiler bulunacak.

''Antenler taşınabilir radyo ve televizyon alıcılarında kullanılan teleskopik antenler'' standardında yapılan değişiklik uyarınca da, bu standart kapsamına giren antenlerin üzerinde firmanın ticari ünvanı veadresi veya kısa adı ve adresi veya tescilli markası, bu standardın işaret ve numarası (TS 6056 şeklinde) ile anten tipini belirten işaretve semboller yeralacak.

Bu yeni standartlar, Resmi Gazete'de yayım tarihinden itibaren 3 ay sonra imalat ve satış safhalarında mecburi olarak uygulanacak. (Ankara/aa)
Yorumları Göster
Yorumları Gizle