5. durak Topkapı

Hürriyet Haber
23.05.2017 - 21:50 | Son Güncelleme:

SUR Şirketler Grubu bünyesinde bulunan Sur Yapı, bu yıl Tempo City, Excellence Koşuyolu, Yeşilmavi ve Semt Bahçekent projelerinden sonra 5’inci gayrimenkul projesine başlıyor.

2017’de her ay bir proje satışa çıkarmayı planlayan şirketin yeni adresi İstanbul Topkapı oldu. 300 milyon liralık yatırımla hayata geçecek Topkapı Evleri’nde, 224 konut ve 29 ticari alan bulunuyor. Topkapı’nın İstanbul’un 5’inci kapısı olarak adlandırıldığını söyleyen Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, “Ticaretin kalbi olan Topkapı son yıllarda geliştirilen markalı konut projesiyle ön plana çıkıyor. Bir yandan da bölgedeki nitelikli konut ihtiyacı halen devam ediyor. Bölgeye ulaşımın kolay olması, kamu yatırımları gibi etkenler de Topkapı’ya olan ilgiyi her geçen gün artırıyor” dedi.

Topkapı’da üzerinde fabrika olan iki araziyi birleştirdiklerini anlatan Elmas, bu kapsamda kentsel dönüşüm projesi gerçekleştireceklerini söyledi. Elmas, “Arazilerin sahipleri Necmettin Boyner, İsmail Boyner ile Aslı Boyner ve Eren Holding’ti. Kat karşılığı ve hasılat paylaşımı olarak yaklaşık 2 yıl önce anlaşmalarımızı yaptık” dedi. Bölgedeki projelerin peşin metrekare fiyatlarının 9 bin 500 TL ile 10 bin TL bandında bulunduğunu belirten Elmas, “Topkapı Evleri’nde lansmana özel metrekare fiyatını 8 bin 500 TL olarak belirledik. Peşin fiyatına sıfır peşinat ile 60 ay faizsiz ödeme imkânı sunuyoruz” dedi. 

Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı