Üyeler , Üye olmak için
05 Ekim 2015 Pazartesi 02:43
İstanbul 23ºC
    Anasayfa
    Yazarlar  
    Gündem
    Dünya
    Ekonomi
    Spor
    Teknoloji
    Son Dakika
    Planet
    Piyasanet
    Teknoloji 2007
    Eğitim
    Ekonet
    Magazin  
    Ankara
    Ege
    Kültür Sanat
    Sinemalar
    TvRehberi
    Magazin
    Özel Dosyalar
    Hava Durumu
    Astroloji
    En iyi On
    Cumartesi
    Pazar
    Seyahat
    Hürriyet İK

 Ekonomi
26 Nisan 2006
Anadolubank: Yabancıya kapalıyız Hollanda’da banka kuracağızHABAŞ Grubu’nun finans sektöründeki ayağı Anadolubank, Hollanda’da banka kuruyor. Kendilerini ziyaret eden misafirlere ikramda kusur etmediklerini, ancak ortaklık peşinde olan yabancı sermayeye kapılarının kapalı olduğunu belirten Anadolubank’ın Genel Müdürü Pulat Akçin, grup olarak Hollanda’da yeni bir banka kurmaya hazırlandıklarını söyledi.

Akçin, Anadolubank’ın 2005 yılını iyi geçirdiğini, 38 milyon 68 bin YTL net kár elde ettiklerini vurguladı.

YABANCI ORTAKLIĞA BAKIŞ:

Akçin, yabancı ortaklığa bakış açıları ile ilgili olarak şunları söyledi: "Türkiye’de bankalar istikrara inandıkları için şubeleşme ve hizmet yaygınlığı başladı. Tabii bunu gören sadece biz değiliz, dışarıdakiler de görüyor. Gelip bizi ziyaret ediyor. Biz defalarca belirttik, yabancı ortaklıkla ilgili herhangi bir projemiz yok. Biz Anadolu Bankası’yız, ziyaret edenler oluyor. Anadolu Bankası olduğumuz için Anadolu geleneğidir, misafirlerimize çay, kahve sunma geleneğimiz vardır. Sunarız, görüşürüz, konuşuruz. Geleneklerimize ihanet etmeyiz. Bizim yabancı sermaye ile ilişkimiz budur. Bundan öteye, kendi sermayemizle kendi imkanımızla büyüme yolunu seçmiş bir bankayız. Bunu da başarabileceğimize inanıyoruz."

AMSTERDAM’DA BANKA:

Halka açılmayı şu anda düşünmediklerini belirten Pulat Akçin, toplantıda sorular üzerine, Hollanda’da ayrı bir banka kurmaya hazırlandıklarını da açıkladı. Akçin, bu konuda şunları söyledi: "Yabancı ortaklık veya işbirliğine ilişkin en küçük bir yaklaşımı bile tartışmıyoruz. Ancak Avrupa’da Hollanda’da yeni bir banka kurmak için çalışıyoruz. Yaklaşık bir yıldır süren bu çalışmaların da sonunda geldik. Önümüzdeki ilgili mercilere günlerde müracaat edeceğiz. Hollanda’yı ticari bir merkez olması nedeniyle seçtik. Türk nüfusu da az sayılmaz. Hollanda’da belli bir know-how ve çevre var. Orada fon toplayacağız. Ayrıca Habaş Grubu’nun bu ülkeyle demir çelik dahil ticari ilişkilerinin de gözardı edilmemesi gerekiyor."

Wondercard’ın puanıyla kart borcu silinecek

ANADOLUBANK, "Wondercard" adıyla yeni bir kredi kartı çıkardı. Anadolubank Kredi Kartları ve Elektronik Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Çiğdem Taşlıca Özkardeş, Wondercard’ın sürprizleri seven bir kart olacağını, en önemli özelliğinin de kazanılan puanları borçtan silmek ve Milli Piyango İdaresi işbirliğiyle üç ayda bir çekiliş kampanyası düzenlemek olduğunu kaydetti.arkadaşıma yolla yazıcı için
 
   Yorum Sayısı: 2 / 2Yorumlarınızı Yazınız diğer yorumlar >>>   
 
  fatih sertac BULUT26/04/2006 - 9:40 
 Bir Türk olarak tebrik değil, sadece teşekkür ediyorum... Çok teşekkür ederim Anadolubank, başarılarının devamını diliyorum...Hemen gidip hesap açtıracağım. 
  Hasan Aydın26/04/2006 - 8:17 
 işte böyle adamlar lazım bu ülkeye. 
 
   Yorum Sayısı: 2 / 2Yorumlarınızı Yazınız diğer yorumlar >>>   
 
Diğer Haberler
En Beğendiğiniz 10 Haber
height=8
Lütfen bu haberi değerlendiriniz...
height=6
Beğenmedim    1   |  2   |  3   |  4   |  5     Beğendim
height=6
  Fırsat Ürünleri
CREATIVE ZEN VISION W 60GB MP3 PLAYER
Maksimum Kart ile peşin fiyatına 10 taksit
© Copyright 2006 Hürriyet
www.hurriyetkurumsal.com